Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Strażnicy świętowali

Nie tylko ratują bezbronne kotki, choć i to się zdarza, nie tylko wystawiają mandaty, mimo, że to również część ich pracy, przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo i porządek w mieście - Strażnicy Miejscy z Cieszyna obchodzili dziś (25.08.2023) swoje święto.

Dzień Straży Gminnej, zwany też Dniem Strażnika Miejskiego, obchodzony jest 29 sierpnia na pamiątkę uchwalenia ustawy o straży gminnej. To okazja do spotkań, gratulacji, nagród czy awansów oraz do podziękowań za pracę – dbanie o bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego.

Cieszyńscy strażnicy co roku w okolicach tej daty świętują, nie inaczej było i w tym roku – dziś, tj. 25 sierpnia na dziedzińcu Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i Jacek Bąk, Komendant Straży Miejskiej złożyli na ręce funkcjonariuszy i pracowników jednostki słowa uznania, doceniając zaangażowanie i trud pełnienia tak odpowiedzialnej służby. Tego dnia wręczono również nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

- Data obchodów naszego święta została określona w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Dlatego corocznie końcem sierpnia organizujemy obchody. To jest czas podziękowań i gratulacji, które należą się strażnikom miejskim, pracownikom Straży oraz naszym rodzinom. Dziękuję także wszystkim tym, którzy wspierają działania Straży Miejskiej w Cieszynie - mówił Jacek Bąk.

Cieszyńska Straż Miejska pracuje 7 dni w tygodniu, wliczając w to święta, przez 24 godziny na dobę. Strażnicy każdego dnia realizują kilkadziesiąt interwencji, głównie tych zgłaszanych telefoniczne pod numerem alarmowym 986, a ich praca przyczynia się m.in. do poprawy jakości i życia mieszkańców w mieście.

Redakcja OX.PL życzy Wszystkim Strażnikom, zarówno z Cieszyna, jak i z całego powiatu sukcesów w pracy i na gruncie osobistym.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-25 18:03:52
zolza: Jakiś czas temu poprosiłam Straż Miejską o powiadomienie odpowiednich służb, ponieważ w trakcie przechodzenia przez mostek sportowy nad Olzą zauważyłam kilka uszkodzonych plastikowych osłon lamp umieszczonych w barierkach. Wszystko ok, strażnicy zadziałali i następnego dnia porozbijany plastik był uprzątnięty, a światła zabezpieczone folią. W czasie zgłaszania powyższego problemu zasugerowałam, że czeska straż miejska posiada tam kamerę, skierowaną na mostek, co powinno pomóc w ujęciu sprawców tego wandalizmu. Usłyszałam, że nie ma takiej możliwości i cieszyńska straż miejska nie ma wglądu do nagrań z czeskiej strony. To jak to jest, pani burmistrz i panie komendancie? Jedno miasto, jedna Unia i taki brak współpracy?! Święto Trzech Braci organizujecie, przyjaźnimy sie z Czechami, a na co dzień każdy sobie rzepkę skrobie? Parafrazując tytuł filmu Wajdy - wszystko na pokaz?
2023-08-25 19:03:11
pino199: Prywatna armia Pani Burmistrz Babrysi i radnych
2023-08-25 19:28:11
altacet: Kolejna impreza,na której można się wylansować.
2023-08-27 05:54:41
sierżant_Niemyty_Wycior: SM to jeden z przykładów wyrzucania publicznych pieniędzy w błoto
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: