Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - sprawa bezpieczeństwa

Uciążliwy ruch samochodów ciężarowych na drodze Cieszyn - Pawłowice to efekt omijania przepisów. - Kierowcy tirów wybierają tą drogę, by uniknąć płacenia e-myta. Tiry niszczą nowe ronda na Pastwiskach i powodują drgania budynków stojących w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Katowickiej - skarżą się mieszkańcy miasta.

Podczas październikowej sesji (27.10.2011) Rady Miejskiej Cieszyna jednym z punktów porządku obrad będzie sprawa poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 938 pomiędzy Pawłowicami a Cieszynem.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2011 w sprawie dróg krajowych, lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej wprowadziło obowiązek pobierania opłaty elektronicznej na drodze krajowej nr 81, co spowodowało, że użytkownicy tej drogi tj. kierowcy tirów i samochodów ciężarowych chcąc ominąć ten przepis korzystają z dróg lokalnych.

- Drastycznym przykładem skutków takich praktyk jest sytuacja na drodze wojewódzkiej nr 938, łączącej Pawłowice z Cieszynem. Wzmożony ruch ciężkiego taboru blokuje skutecznie nie tylko płynność ruchu, ale stanowi przede wszystkim poważne zagrożenie dla pieszych oraz uciążliwości dla mieszkańców...- czytamy stanowisko Rady Miejskiej Cieszyna, która wnosi do Ministra Infrastruktury o jak najszybsze podjęcie skutecznych działań mających na celu wyegzekwowanie realizacji w/w rozporządzenia.

Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 938, mając na względzie szczególnie bezpieczeństwo pieszych oraz mieszkańców.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: