Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Skatepark za Osuchem?

Teren przy ul. Limanowskiego w Cieszynie po dawnym klubie motorowym nie zachwyca. Jest niewykorzystany, a jak wskazują niektórzy cieszyńscy samorządowcy utrzymywanie na środku placu zniszczonych budynków klubu to przykład niecelowych i niegospodarnych działań miasta. Pojawił się więc pomysł, by przeznaczyć go, na przykład na skatepark.

Miejsce po byłym PZM w Cieszynie nie należy do zbytnio urokliwych. Jak wskazują niektórzy cieszyńscy samorządowcy plac ten można by było zaadoptować na cele parkowe z urządzeniami do zabaw. Tym bardziej, iż w bliskiej odległości znajduje się I Liceum Ogólnokształcące im. Osuchowskiego, a także Rynek. Na teren po dawnym klubie motorowym na tyłach ul. Limanowskiego w Cieszynie już wiosą zwróciła uwagę radna Irena Kwaśny. Mieszkańcy centrum Cieszyna, a zwłaszcza rodziny, narzekają na brak bezpiecznych miejsc do zabaw dla dzieci. Wspomniany teren jest otoczony ze wszystkich stron budynkami mieszkalnymi lub usługowymi jest więc miejscem bezpiecznym - zwracała uwagę Kwaśny.

Radna podsunęła pomysł, by zaadoptować ten teren na park, a nawet skatepark, czy siłownie na wolnym powietrzu. Znajdujący się po drugiej stronie ulicy Limanowskiego park Pokoju nie daje dzieciom możliwości aktywności ruchowej gdyż przebywają tam głównie ludzie starsi, czy matki z małymi dziećmi, a trawnik pomimo częstych interwencji pracowników Muzeum jest wykorzystywany jako boisko. Dlatego myślę, że warto ten mały skrawek centrum miasta przeznaczyć dla rekreacji mieszkańców - tłumaczyła radna.

Po kilku miesiącach do tematu wykorzystania terenu przy ul. Limanowskiego, wróciła Komisja Oświaty, Kultury i Sportu. Jej członkowie złożyli wniosek do Urzędu Miasta o zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu po byłym PZM. Decyzja ta pozwoliłaby na stworzenie tam skateparku dla dzieci oraz miejsca wypoczynku dla osób starszych mieszkających w centrum miasta - podkreślają.

Jak poinformował w zeszłym tygodniu włodarz nie ma takiej możliwości, ponieważ według Burmistrza teren ten nie spełnia wymogów technicznych by wykorzystać go na cele rekreacyjne. Obszar znajduje się pośrodku gęstej zabudowy śródmiejskiej oraz bezpośrednio sąsiaduje z zabudową wielorodzinną. (...) Trudne do pogodzenia zdają się być również bardzo odmienne funkcje, jakie spełnia skatepark oraz miejsce wypoczynku dla osób starszych. Nie jestem w stanie przychylić się do przedłożonej propozycji - zaznaczył Ryszard Macura. Waszym zdaniem, jak można by wykorzystać ten teren?

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-20 09:02:43
jasman2: Fenomenalny pomysł! Oczywiście burmistrz na nie... ręce opadają.
2018-07-20 09:24:14
jojestelagalicyjok: Jesienią b.r. mamy możliwość pokazania Burmistrzowi gdzie jest jego miejsce. Zupełnie nieudana kadencja samorządowca Macury, nic nie robiącego, Miasto upada. Cieszyniocy opamiętajcie się bo niebawem znowu możecie obudzić się ... a tu znowu Macura i PiS !!!
2018-07-20 10:15:41
alouette: Nie wiem, czy jest fenomenalny dla ludzi, którzy tam mieszkają. Kij ma dwa końce.
2018-07-20 10:36:59
MarekA: A mnie się pomysł Pani Ireny Kwaśny podoba. Trudno mówić o uciążliwości lub nie dla mieszkańców w ścisłej zabudowie mieszkalnej... To są "uroki" mieszkania w centrum... Bo to, co jest tam teraz...brak słów...
2018-07-20 10:48:59
jasman2: Dokładnie to jest centrum miast, więc nie jest to żadna przeszkoda. Uciążliwy to jest hałas kosiarek na przedmieściach od rana do wieczora.
2018-07-20 10:49:38
Leszek86: z jednej strony na pewno mieszkańcy okolicznych zaudowań będą narzekać na hałas, z drugiej strony takiego syfu nie można akceptowac w centrum miasta.. Zacząłbym od zrównania tych baraków z ziemią a potem się zobaczy..
2018-07-20 17:38:39
krzysztof.mm: skatepark??... kogoś porąbało na kwaśno
2018-07-20 20:18:49
bronek91: O tej porze, cieszyńscy i inni samorządowcy powinni się rozliczać ze swej dotychczasowej działalności a nie snuć bliżej nieokreślone pomysły o terminie realizacji pod warunkiem, czyli w okresie przyszłym i niepewnym. Takie działanie można określić, jako zgodne z postulatem, Bądźmy realistami, żądajmy tego, co niemożliwe. „w bliskiej odległości znajduje się I Liceum Ogólnokształcące im. Osuchowskiego”- cytat może trzeja było odbyć konsultacje z wymienioną instytucją lub podobnymi instytucjami… Tak dogodnie położony teren być może przydałby się pod potrzeby edukacyjne. Np. ogród doświadczeń lub coś podobnego, oczywiście zamykany na czas nocy. „przebywają tam głównie ludzie starsi, czy matki z małymi dziećmi, a trawnik pomimo częstych interwencji pracowników Muzeum jest wykorzystywany jako boisko.”- cytat widać, iż chyba w parku pokoju ktoś rzadko przebywa lub nie obserwuje lokalnych mediów, wystarczyłby nawet ox, aby dowiedzieć się, iż park pokoju, zgodnie z nazwą służy także gimbazie i nie tylko, jako miejsce z przeznaczeniem pod delektowanie się fajką pokoju lub pewnymi trunkami. Miejmy tylko nadzieję, iż na wymienionych używkach się kończy. Lokalizacja jak najbardziej sprzyja tego typu wykorzystaniu. „warto ten mały skrawek centrum miasta przeznaczyć dla rekreacji mieszkańców „- cytat, podejrzewam, iż zgodnie ze społecznym trendem, gimbaza i nie tylko, zyska kolejną miejscówkę pod plener, zatem podejrzenia mieszkańców wydają się być uzasadnione. Straż z reguły ma określone ramy czasu pracy a policja jest od bezpieczeństwa i nie ma gwarancji, iż do czasu ich przyjazdu pewne zgromadzenia nie ulegną samoistnemu rozwiązaniu. Zatem jak najbardziej, rekreacja na pierwszym miejscu… „skateparku dla dzieci oraz miejsca wypoczynku dla osób starszych mieszkających w centrum miasta”- cytat Już widzę jak seniorzy cenią sobie cichy i spokojny wypoczynek w sąsiedztwie wrzeszczących dzieci, które po terenie na swych skate gadżetach poruszają się wedle swoich zasad….. In plus skatepark aby miał sens, jego powstanie powinno być zainicjowane ze strony zainteresowanych skate. Natomiast siłownia, zgodnie z obserwacjami w oparciu o przykłady poszczególnych sołectw, tego typu inicjatywy nie są co do zasady wykorzystywane, zatem szkoda kasy.
2018-07-20 20:30:37
bronek91: jojestelagalicyjok nie ino PiS ale w pierwszej kolejności PO i wszelkie .Nowoczesne i kukizowe klony. Przeca to faktycznie (nie prawnie) jedna partyja. Obecny Burmistrz zawsze mógłby być lepszy, ale ewidentnie pozytywnie wyróżnia się na tle poprzedników i uważam, iż jest dobrze. Niestety pech polega na tym, iż samorządowcy z PiS a także PO często swoje marki kreują w oparciu o politykę krajową, na którą często wpływu nie mają, natomiast konsekwencje ponoszą zawsze. Jednak faktem jest, iż obecna polityka POPiS kategorycznie zachęca do porzucenia legitymacji a patriotycznie nastawieni wyborcy powinni głosować wedle hasła, czerwona kartka dla PO i PiS-> wybierzmy Polskę... Niestety, sankcje muszą być...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: