Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn się zmienia

Cieszyn się zmienia. Szczególnie widoczne jest to w okolicy „Pod Wałką”. Każdy kto wybierze się w te rejony na spacer od razu zauważy różnicę. Powstają nowe obiekty, do góry pną się nowe budynki.

Inwestycja, której Cieszyn zawdzięcza te zmiany nosi nazwę „Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Pod Wałką” - etap I”.  Zakres inwestycji obejmuje między innymi: budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Al. J. Łyska, zagospodarowanie parku „Pod Wałką” na cele rekreacyjne, a także modernizację kempingu „Olza”, modernizację zalewu kajakowego i zagospodarowanie terenu przy zalewie kajakowym. Zagospodarowaniu ulegnie również  terenu przed stadionem „Pod Wałką”. Wszystko zmieni się więc nie do poznania.

- Roboty rozpoczęto w grudniu 2009 roku – przypomina Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie -  W lutym b.r. rozpoczęto modernizację kempingu „Olza” wraz z zagospodarowaniem terenu przy zalewie kajakowym. W roku 2010 wykonano modernizację zalewu kaja­kowego w zakresie odmulenia zalewu, ubezpieczenia brzegów i skarp, remontu zastawki piętrzącej i grobli czołowej ze wzmocnieniem koszami siatkowo-kamiennymi i uszczelnie­niem folią igielito­wą.

Budowa kładki sportowej...

- Budowa kładki sportowej realizowana jest wspólnie przez stronę czeską i polską. Zasadniczy ciężar budowy kładki spoczywa na stronie czeskiej. Gmina Cieszyn będzie budować ścieżkę pieszo-rowerową stanowiącą powiązanie kładki sportowej z układem ścieżek parku „Pod Wałką”. W marcu b.r. strona czeska rozpoczęła budowę przyczółków i filarów mostu – wyjaśnia Edyta Subocz.

Zakończenie zadania planowane jest na koniec 2011 roku.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: