Cieszyn się cieszy. Zwyciężył

Cieszyn się cieszy - pokonał konkurentów-liderów z województwa śląskiego. Dzięki temu TVP Katowice zrealizuje dla Cieszyna profesjonalny 5-muntowy spot promocyjny.

- Cieszyn ma z czego się cieszyć - w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu” pokonaliśmy wszystkich przeciwników. W finale konkursu, który można było obejrzeć 18 listopada na antenie TVP Katowice, nasze miasto stoczyło walkę z Ustroniem i Żorami - mówi Edyta Subocz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie i dodaje: - Wszystkie drużyny były dobrze przygotowane, ale to reprezentacja Cieszyna wykazała się najlepszą wiedzą o Unii Europejskiej i funduszach europejskich, zwłaszcza Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym była gra plenerowa, podczas której Cieszyn zmierzył się z Częstochową. Do drugiego etapu, czyli finału w kategorii gmin miejskich, Cieszyn przeszedł  dzięki zdecydowanemu poparciu widzów w głosowaniu smsowym. Do ostatecznej potyczki doszedł też Ustroń, który w drodze do finału pokonał Żywiec (Pisaliśmy: Ustroń pokonał Żywiec). Do obu miast w finale dołączyły Żory. W finale w kategorii "Gminy miejskie" ostatecznie zwyciężyła Gmina Cieszyn, uzyskując 14 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Ustroń z 13 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Żory z 12 punktami.

- W ramach wygranej TVP Katowice zrealizowała dla Cieszyna profesjonalny, 5-minutowy film, promocyjny, który zostanie wyemitowany w najbliższy piątek, tj. 22 listopada o godz. 17. 45 na antenie TVP Katowice. Zachęcamy do obejrzenia! - namawia Edyta Subocz.

W Turnieju "Śląskie do przodu" wszyscy uczestnicy pogrupowani są na 3 kategorie – gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie – podczas zmagań walczą o tytuł zwycięzcy swojej kategorii. Pojedynki gmin nominowanych z powiatu cieszyńskiego już za nami, w kategorii gmin wiejskich 1 lipca Brenna wygrała z Wilkowicami, ale w finale swojej grupy zajęła drugie miejsce. Zaś w kategorii gmin miejsko-wiejskich 9 września Strumień przegrał z Czechowicami-Dziedzicami, które zostały zwycięzcą grupy. Organizatorami Turnieju byli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz TVP Katowice.

To kolejny sukces Cieszyna w ostatnim czasie, w październiku Cieszyn zdobył trzecie miejsce w konkursie National Geographic Traveler "7 nowych cudów Polski".