Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: seniorzy na spotkania jeszcze poczekają

Niedawno informowaliśmy o walnym zebraniu cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które miało być początkiem swoistego powrotu do normalności. Seniorzy planowali spotkania w kameralnym gronie podczas zajęć i kilka wykładów plenarnych. Aktualnie, w związku z sytuacją epidemiczną Lucyna Bałandziuk poinformowała o kolejnym zawieszeniu działania organizacji.

Seniorzy to osoby szczególnie narażone na COVID-19, w związku z czym przy pogorszeniu sytuacji epidemicznej powinni podjąć szczególne działania, aby graniczyć ryzyko zachorowania. Po nieco spokojniejszym okresie wakacyjnym wydawało się, że wykłady i spotkania sekcji cieszyńskiego UTW mogą zostać wznowione, co było dla wielu seniorów bardzo wyczekiwaną zmianą – spotkania online się nie sprawdzają, członkowie stowarzyszenia wskazują, że najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, możliwość wyjścia z domu i uczestnictwa w spotkaniu – mówiła Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW. W związku z tym planowano stopniowe wznawianie działania Uniwersytetu.

Wzrost liczby zachorowań i kolejne ograniczenia zweryfikowały jednak plany zarządu organizacji - Zarząd CUTW podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich zajęć na Uniwersytecie III Wieku w Cieszynie do odwołania. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętajmy o tym! – podkreśla Bałandziuk i dodaje, że z zarządem organizacji można skontaktować się tylko drogą telefoniczną lub mailową. Seniorzy będą musieli jeszcze poczekać na możliwość rozwijania swoich pasji i poszerzania swojej wiedzy podczas wykładów plenarnych i spotkań, zarząd UTW podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna, a na podstawie danych, dotyczących zachorowań, będą podejmowane dalsze decyzje, dotyczące działania organizacji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-14 11:53:15
dystans: Biedne dziadki, babcie , pamiętam ,że do mojej babci, znanej plotkary drzwi się nie zamykały, to było za komuny , radio WEuropa w cenie, co wrócimy do dawnych czasów, wie Pani a ona powiedziała, że on z tą , wie Pani itd. itd . to nie zginie ,żadna epidemia tego nie zwalczy , dla uczciwych będzie jeszcze gorzej bo plotka będzie lepsza od tv trwam i tv 15/aktualnie te stacje są nie do pobicia w sączeniu bzdur/ -pozdrawiam wszystkich starzyków siedzących doma , co nie mają Netflixa, pa pa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: