Asysta Wałęgi i wysokie zwycięstwo JKH GKS

Podopieczni Roberta Kalabera nie mieli zbyt wielkich problemów z pokonaniem Zagłębia Sosnowiec w ramach 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Jastrzębianie wygrali 6:1, a swą cegiełkę do zwycięstwa dorzucił także Kamil Wałęga.

Wicelider Polskiej Hokej Ligi szybko otworzył wynik spotkania, bo już w 8. minucie Marek Hovorka pokonał bramkarza Sosnowca. Gospodarze zdołali odpowiedzieć w pierwszej tercji, ale z biegiem kolejnych minut na tafli dominowali już tylko jastrzębianie.

Na listę strzelców wpisali się Roman Rac, Zack Phillips, Radosław Sawicki, Jan Sołtys oraz Dominik Paś. Ten ostatni ustalił końcowy rezultat – 6:1 – a przy jego bramce asystę zanotował Kamil Wałęga. Zebrzydowianin rozegrał w tym sezonie dziewięć spotkań, a dla niego to czwarta asysta.

Jastrzębianie plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli, z sześciopunktową stratą do GKS-u Tychy. Warto jednak podkreślić, iż podopieczni Roberta Kalabera mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.