Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Rynek się zazieleni?

Cieszyńskie radne Monika Szlauer i Brygida Pilch apelują w imieniu mieszkańców o zmiany w projekcie rewitalizacji Rynku, na którym miałyby być posadzone drzewa.

Radne powołują się na nowe wytyczne, które opublikowała prof. Magdalena Gawin - Generalna Konserwator Zabytków. - Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że nasadzenia drzew w donicach kończą się niepowodzeniem, a takowe są w tej chwili planowane - zaznaczają Szlauer i Pilch w piśmie skierowanym do ratusza.

Jak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Przemysława Majora, wiceburmistrza Cieszyna, Miejski Zarząd Dróg przychylił się do prośby radnych i zlecił przygotowanie zmian w projekcie.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-07 15:59:28
Andrzej Dupa: trzeba roku czasu i oficjalnych pism z powoływaniem się na uczone głowy by w końcu łaskawie przyznać, że pomysł z donicami był idiotyczny?
2021-09-07 16:47:56
tom lem: ... cóż, mamy kolejny sukces radnych posiadających większość w RM, aż dziwne że Przemysław Majora, drugi wiceburmistrz Cieszyna i Miejski Zarząd Dróg ( bezosobowo) przychylili się do prośby radnych i zlecili przygotowanie zmian w projekcie. NIEBYWAŁE ;-) Wynika z tego że bezradni radni są bardziej zależni od władzy wykonawczej i służb miejskich, niż się wydaje.
2021-09-08 11:55:27
Bugs: Bezduszni niewdzięcznicy tak roboty dokładać miastu, wiecie ile to dodatkowej roboty z utrzymaniem tej zieleni będzie?! Przycinanie, zbieranie liści, a tak był beton, pies nasrał to deszcz to umył albo ktoś na bucie rozdeptał i cały rok był spokój. I w zimie z odśnieżaniem był spokój, a tak to będzie trzeba uważać żeby zieleni nie uszkodzić....
2021-09-08 15:28:22
Drachenblut: Podłość ludzka i CRS-u nie zna granic. Ten pomysł to plagiat. Zazielenienie miasta zaproponowała radna z SIŁY wraz z aktywistkami. Władze miasta razem z konserwatorem zabytków pomysł odrzuciły, tłumacząc że nie da się.Minęło trochę czasu i oto radne CRS-u proponują to samo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: