Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: rusza remont ul. Brodzińskiego

Uwaga kierowcy, szykują się kolejne utrudniania. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie od 10 lutego 2020 r. zaplanowano rozpoczęcie robót związanych z rozbudową ulicy Brodzińskiego wraz z budową mostu nad rzeką Bobrówką .

- Głównym założeniem zadania jest wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z ujednoliceniem szerokości jezdni do 6,0m wraz z poszerzeniem na łukach. Założeniem rozbudowy jest również poprawa systemu odwodnienia poprzez realizację nowej kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego mostu nad rzeką Bobrówką oraz korektę niwelety drogi – wyjaśnia Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

Jak wylicza MZD, zaplanowano m. in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni drogi powiatowej o szerokości 6,0m, Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m (wzdłuż wschodniej krawędzi), Wykonanie jednokierunkowej ścieżki rowerowej 1,5m (wzdłuż zachodniej krawędzi). Przebudowa zjazdów na posesje. Docelowo ma zostać zmieniona także organizacja ruchu. Wybudowane zostaną mury oporowe i zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

W trakcie prac zostanie rozebrany istniejący most na Bobrówce a w jego miejsce powstanie nowy, o konstrukcji żelbetowej. Ma mieć 24,60 metrów długości i 14,60 m szerokości Przebudowany zostanie także przejazd kolejowy i powstanie oświetlenie uliczne. Kolidujące z inwestycją drzewa, zostaną wycięte.

- W trakcie robót, w tym rejonie wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów. Całkowicie zostanie wyłączona dla ruchu kołowego część ulicy Brodzińskiego (od strony ul. Bielskiej do ul. Kościuszki). Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania oraz zachowania ostrożności. Za utrudnienia i niezbędne ograniczenia spowodowane prowadzonymi robotami związanymi z przebudową ulicy Brodzińskiego, przepraszamy – dodaje dyrektor MZD.

Koszt wykonania całości robót to 3 577 215,22 brutto zaś termin zakończenia robót: 30 września 2020 r.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-10 21:59:32
Selma: Cieszyn zapoczątkowuje program "Każda boczna uliczka małą autostradą"? PS Bobrówka nie jest rzeką, a drzewa zostały już dawno wycięte. Proszę zaktualizować i poprawić informacje.
2020-02-11 14:25:48
Halos: Selma: a co Ci nie pasuje w tym remoncie? jezdnia jest tragiczna, most się sypie, brak chodnika. Będzie wreszcie chodnik, ścieżka, właściwe oświetlenie, nowa nawierzchnia no i porządny most. Zanim zaczniesz marudzić bez przyczyny, zastanów się dwa razy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: