Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: rusza remont Głębokiej. Jakie zmiany będą wprowadzone?

Końcowy fragment ul. Głębokiej (od skrzyżowania z ulicami Menniczą i Zamkową) jest wyłączony z ruchu z powodu remontu.

Objazd odcinka został wytyczony ulicami Menniczą w kierunku rynku oraz Regera, Limanowskiego, Górny Rynek, Garncarską, Bobrecką, Korfantego i Michejdy.

Remont Głębokiej jest częścią planowanej przebudowy centrum Cieszyna, która była omawiana 19 sierpnia na spotkaniu z mieszkańcami - pisaliśmy o nim tutaj. Z kolei wczoraj (3.09) cieszyński magistrat opublikował krótki filmik pokazujący, jakich zmian doczeka się ul. Głęboka:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-04 21:09:11
CosaNostra: Jakie zmiany? Zostaną wykopane doły i tak zostawione na parę lat.
2020-09-04 21:57:04
politykier: Już nawet swoją Pańcię krytykujesz???
2020-09-05 06:15:56
: paszoł won esbeckie nasienie do Wiślicy , tatusiowi TW Olcha mędrkować
2020-09-05 14:37:18
Mach: Skoro już tekst poświęcony przebiegowi remontu ulicy Głębokiej, wypadało by podać terminy realizacji poszczególnych odcinków i za jakie kwoty dane odcinki i przez jakie firmy zostaną wykonane. Filmik pokazuje jak jest i ma opis słowny jakie będą zmiany i jedynie deklaratywnie zakłada ,że będzie lepiej. Czytelnika o tym należy przekonać. Skoro rewitalizacja wypadało by zrobić wizualizację jak to ma wyglądać po zakończeniu remontu. Istotnym czynnikiem jest czy cała infrastruktura podziemna na ul. Głębokiej ma dostatecznie długą żywotność ,by nie okazało się ,podobnie jak to ma miejsce obecnie w przypadku ul. Szerokiej rozkopywano ponownie jej wyremontowaną nawierzchnię. Projekt wymiany nawierzchni ulicy Głębokiej powinien zakładać jednocześnie remont najbardziej zaniedbanych elewacji budynków przy tej ulicy by wymieniona nawierzchnia nie została zniszczona po późniejszym remoncie tychże . A zatem czy przy obecnym kryzysie miasto ma dostateczne środki- na gruntowny remont czy też ograniczony zostanie do kosmetyki?
2020-09-05 15:23:09
: wypadałoby też zauważyć, że wszystko co raz wybudowane podlega nieustającym przeróbkom, naprawom, remontom, aż do swojej uśmiechniętej śmierci amen
2020-09-05 16:25:02
tom lem: ... jeśli chodzi o termin realizacji to bez zbędnej nieścisłości, można przyjąć plan trzyletni. Co do kosztów ,trudno powiedzieć - przy inflacji - będzie Głęboką Skarbonką publicznego grosza, zaś co do wyboru firm to tylko Miejski Zarząd Dróg może się wypowiedzieć, bo to on był organizatorem przetargów wśród znanych sobie firm ;-) zresztą nad wszystkim ratusz zasnuł tajemnicę handlową, obowiązującą dla firm o statusie przedsiębiorstw, ale czy MZD też do nich należy, to tylko zastępca Burmistrzyni wie, gdy Burmistrzyni sama nie zajmuje się takimi błahostkami. Zresztą, Ratusz chętnie udziela informacji dla zainteresowanych, tylko w ramach obustronnej "transparentności" musi zostać złożony wniosek przez "KLIENTA" z podanym NIP'em, PESEL'em i koniecznie z podaniem celu zbierania takich informacji. Oczywiście, tylko urząd jest administratorem danych pytającego, gdy pracujący tam ludzi o niczym nie wiedzą, bo informacje chroni RODO;-)
2020-09-05 21:27:13
politykier: Oby remont ul. Głębokiej nie nalazł się w głębokim poważaniu ze strony władz... Doskonale pamiętamy, jak przebiegały i co się działo w trakcie poprzednich inwestycji...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: