Cieszyn: remont Głębokiej od września
W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie miało miejsce spotkanie, podczas którego przedstawiono najświeższe informacje, związane z przebudową ulicy Głębokiej, realizowaną w ramach projektu inwestycyjnego „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, wykonawcy oraz inspektor nadzoru.
- Nasze działania remontowe mają dotyczyć obszaru, jeżeli chodzi o teren Cieszyna, od Wyższej Bramy przez Rynek, ulicę Głęboką, aż do Mostu Przyjaźni. Natomiast dziś mówimy tylko o ulicy Głębokiej, bo taki jest zakres prac, kontraktu z wykonawcą. Przetarg, który ogłosił Miejski Zarząd Dróg i umowa, która jest spisana obecnie, dotyczy tylko tego odcinka Szlaku Cieszyńskiego Tramwaju – czyli całej ulicy Głębokiej - podkreślał Stanisław Kawecki, sekretarz miasta i koordynator projektu.
Realizacja robót zostanie podzielona na następujące etapy:
- Ul. Zamkowa – ul. Mennicza: 01.09 - 31.11.2020
- Ul. Mennicza – ul. Browarna: 01.10 - 31.12.2020
- Ul. Browarna – Stary Targ: 01.01 - 28.02.2021
- Stary Targ – ul. Olszaka: 01.03 - 31.05.2021
- Ul. Olszaka – Rynek: 01.04 - 31.05.2021
Kawecki dodał, że podział robót na poszczególne etapy nie oznacza, że odcinki te będą całkowicie wyłączone z użytkowania. Wykonawca w pierwszej kolejności będzie realizował obszar jezdni. Prace chodnikowe mają być prowadzone, w miarę możliwość, tak aby zachować komunikację pieszą. Roboty zasadnicze będą prowadzone na zamkniętych odcinkach zgodnych z etapami. Roboty kanalizacyjne i inne przygotowawcze będą realizowane punktowo – o których z wyprzedzeniem przedsiębiorcy i mieszkańcy będą informowani. Roboty montażowe (np. mała architektura) według potrzeb. - To czego się najbardziej obawiamy to jakieś wyjątki. Sytuacje związane z awariami, pracami archeologicznymi itp. Mogą nam wstrzymać prace na danym odcinku. Miejsca, które mogą nam przysporzyć trochę problemów to przestrzeń pod którą są piwnice - zwracał uwagę.
Czasowa organizacja ruchu ma wyglądać następująco:
- Poniedziałek - piątek - prace będą prowadzone w godzinach od 7:00 do 17:00 (19:00)
- Sobota: 7:00 do 15:00
- Zaopatrzenie na odcinkach zamkniętych - możliwość dojazdu w rejon lokalu w godzinach od 7:00 do 10:00 (w szczególnych przypadkach indywidualnie do uzgodnienia).
Czasową organizację ruchu omówił Wiesław Sosin Dyrektor MZD w Cieszynie. - W pierwszym etapie, czyli odcinek od ul. Zamkowej do ul. Menniczej, jest propozycja, aby z ul. Menniczej, Starego Targu, Olszaka wjeżdżać na ul. Głęboką i poruszać się w kierunku Rynku. Objazd do ul. Zamkowej będzie odbywał się ul. Rynek, Regera, Górny Rynek, Garncarska, Bobrecka, Korfantego. Tak będzie w tym etapie. W pozostałych ruch będzie się odbywał Menniczą i 3-metrowym odcinkiem ul. Głębokiej do Zamkowej. Natomiast ul. Głęboka od Rynku do Menniczej będzie ślepa. W zależności od tego, który etap będzie realizowany zapewniony zostanie dojazd do wszystkich placówek usługowych - tłumaczył.
Stanisław Kawecki przedstawił również w jaki sposób i z kim można się kontaktować, gdzie zgłaszać uwagi i problemy oraz zwrócił uwagę na kanały informowania o inwestycji (strona internetowa – www.um.cieszyn.pl; www.cieszyn.pl; podstrona (baner) - Ul. Głęboka rewitalizacja; Facebook – profil Miasto Cieszyn; Wiadomości Ratuszowe; Ulica Głęboka - wnęka: stała prezentacja z podstawowymi danymi o remoncie).
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.