Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: remont Głębokiej od września

Etapy i harmonogram prac, czasowa organizacja ruchu, ważne kontakty, zgłaszanie uwag i problemów, kanały informowania o inwestycji – to tematy, które poruszono podczas wczorajszego (19.08) spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami ws. rewitalizacji ulicy Głębokiej w Cieszynie.

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie miało miejsce spotkanie, podczas którego przedstawiono najświeższe informacje, związane z przebudową ulicy Głębokiej, realizowaną w ramach projektu inwestycyjnego „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, wykonawcy oraz inspektor nadzoru. 

- Nasze działania remontowe mają dotyczyć obszaru, jeżeli chodzi o teren Cieszyna, od Wyższej Bramy przez Rynek, ulicę Głęboką, aż do Mostu Przyjaźni. Natomiast dziś mówimy tylko o ulicy Głębokiej, bo taki jest zakres prac, kontraktu z wykonawcą. Przetarg, który ogłosił Miejski Zarząd Dróg i umowa, która jest spisana obecnie, dotyczy tylko tego odcinka Szlaku Cieszyńskiego Tramwaju – czyli całej ulicy Głębokiej - podkreślał Stanisław Kawecki, sekretarz miasta i koordynator projektu. 

Realizacja robót zostanie podzielona na następujące etapy:  

  1. Ul. Zamkowa – ul. Mennicza: 01.09 - 31.11.2020 
  2. Ul. Mennicza – ul. Browarna: 01.10 - 31.12.2020 
  3. Ul. Browarna – Stary Targ: 01.01 - 28.02.2021 
  4. Stary Targ – ul. Olszaka: 01.03 - 31.05.2021 
  5. Ul. Olszaka – Rynek: 01.04 - 31.05.2021 

Kawecki dodał, że podział robót na poszczególne etapy nie oznacza, że odcinki te będą całkowicie wyłączone z użytkowania. Wykonawca w pierwszej kolejności będzie realizował obszar jezdni. Prace chodnikowe mają być prowadzone, w miarę możliwość, tak aby zachować komunikację pieszą.  Roboty zasadnicze będą prowadzone na zamkniętych odcinkach zgodnych z etapami. Roboty kanalizacyjne i inne przygotowawcze będą realizowane punktowo – o których z wyprzedzeniem przedsiębiorcy i mieszkańcy będą informowani. Roboty montażowe (np. mała architektura) według potrzeb. - To czego się najbardziej obawiamy to jakieś wyjątki. Sytuacje związane z awariami, pracami archeologicznymi itp. Mogą nam wstrzymać prace na danym odcinku. Miejsca, które mogą nam przysporzyć trochę problemów to przestrzeń pod którą są piwnice - zwracał uwagę.

Czasowa organizacja ruchu ma wyglądać następująco: 

  • Poniedziałek - piątek - prace będą prowadzone w godzinach od 7:00 do 17:00 (19:00) 
  • Sobota: 7:00 do 15:00 
  • Zaopatrzenie na odcinkach zamkniętych - możliwość dojazdu w rejon lokalu w godzinach od 7:00 do 10:00 (w szczególnych przypadkach indywidualnie do uzgodnienia). 

Czasową organizację ruchu omówił Wiesław Sosin Dyrektor MZD w Cieszynie. - W pierwszym etapie, czyli odcinek od ul. Zamkowej do ul. Menniczej, jest propozycja, aby z ul. Menniczej, Starego Targu, Olszaka wjeżdżać na ul. Głęboką i poruszać się w kierunku Rynku. Objazd do ul. Zamkowej będzie odbywał się ul. Rynek, Regera, Górny Rynek, Garncarska, Bobrecka, Korfantego. Tak będzie w tym etapie. W pozostałych ruch będzie się odbywał Menniczą i 3-metrowym odcinkiem ul. Głębokiej do Zamkowej. Natomiast ul. Głęboka od Rynku do Menniczej będzie ślepa. W zależności od tego, który etap będzie realizowany zapewniony zostanie dojazd do wszystkich placówek usługowych - tłumaczył.

Stanisław Kawecki przedstawił również w jaki sposób i z kim można się kontaktować, gdzie zgłaszać uwagi i problemy oraz zwrócił uwagę na kanały informowania o inwestycji (strona internetowa – www.um.cieszyn.plwww.cieszyn.pl; podstrona (baner) - Ul. Głęboka rewitalizacja; Facebook – profil Miasto Cieszyn; Wiadomości Ratuszowe; Ulica Głęboka - wnęka: stała prezentacja z podstawowymi danymi o remoncie). 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-20 19:06:43
kierowca_bombowca: Znowu? Rozkopią i zostawią parę lat rozkopane.
2020-08-20 19:32:46
Juliet: Mam pytanie .Czy ulice osiedla Mały Jaworowy są przewidziane do remontu? Zapomniane okropne drogi osiedlowe od lat...
2020-08-20 20:13:59
politykier: Remont ul. Głębokiej trwa permanentnie... Ciekawe co na to miejscowi sklepikarze???
2020-08-20 20:45:50
piki1969: w końcu wiadomo po co została wybudowana hala olimpijczyków
2020-08-20 21:40:20
Selma: Zamiast tutaj narzekać, trzeba było przyjść.
2020-08-21 11:36:58
FoxTrot: Nie rozumiem kilku rzeczy : Temat 1. Po co w ogóle zabierać się za "rewitalizację" jednej z najpiękniejszych uliczek polskich miast? Przecież to z powodu jej naturalnego uroku przyjeżdżają do nas turyści. Od razu nasuwają się teorie, czy aby głównym powodem tych wszystkich rewitalizacji nie jest to, że miasto zabrało ludziom za dużo kasy z podatków, a z drugiej strony jest kilku chętnych, żeby te pieniądze "zagospodarować" zgodnie z prawem.. Wszyscy mają obawy, żeby nie spie..li tego jak ustrońskiego Rynku, gdzie w ładnej górskiej miejscowości z urokliwego Rynku zrobili karykaturę żelastwa, szkła i pseudonowoczesności. Pomijając konieczne remonty i ładne utrzymanie pięknych miejsc, to wszystkie te "rewitalizacje" na siłę przypominają piękną kobietę, której wszyscy wmawiają, że musi sobie wstrzykiwać kilogramy silikonu gdzie tylko popadnie. Temat 2: remont kanalizacji na ul. Głębokiej? Przecież za Szczurka było to tak przeorane wzdłuż i wszerz, że do dziś wszyscy mamy traumatyczne wspomnienia. Ale wtedy podnoszony był argument, że przez wiele lat nie będzie trzeba już grzebać na ul. Głębokiej. Tyle, że całe ostatnie lato (2019) znowu była rozkopana. Obecnie mamy 2020 i znowu słyszymy o pracach kanalizacyjnych. To jakiś absurd. Selma : W wiadomościach nie znalazłem informacji zapowiadających to spotkanie. Może gdzieś jest zagrzebana, jednak wpisując w wyszukiwarce "rewitalizacja" nie znalazłem tej informacji. Soją drogą - to taki oxowy standard na tym portalu, że piszą o tym, co było.
2020-08-21 17:15:52
tom lem: ...nie ma potrzeby narzekać, tym bardziej chodzić na spotkania w sprawie rewitalizacji, czegokolwiek. Włodarze mają tylko tyle do roboty, poza pilnowaniem gminnego budżetu, że wyszukują dotacji, do bezsensownej Rewitalizacji. Wtedy się zaczyna ich amok w działaniu - nieważne, że rewitalizacja ma w założeniu montaż nieprzydatnej szyny w chodniku, ważne że są fundusze do których po dofinansowaniu ze środków publicznych, można pokazać działanie w centrum, gdy o peryferiach dawno zapomniano - poza ulicą Frysztacką z wiadomych względów. Innym powodem takiego gospodarowania jest choroba wydawania pieniędzy dla ich wydawania, nieważne że publiczne i bez potrzeby dla miasta, ważne że przed wyborami będzie można przeciąć wstęgę na rynku.
2020-08-21 20:03:17
A.K: Dziwnym zbiegiem na tą okoliczność został zmuszony do zwolnienia dyr. MZD
2020-08-22 05:08:05
krzysztof.mm: jeżeli "zmuszony do zwolnienia dyr. MZD" to ten, co siedział na tym stołku od dekad, to akurat bardzo dobra wiadomość - kolej na ZBM, teatr i kilka innych dotąd nietykalnych, zatęchłych gniazdek cieszyńskiej koterii
2020-08-22 06:22:41
politykier: Konstantynopol cieszyńskiego Bizancjum i tak mieści się w Marklowicach...
2020-08-22 16:00:39
A.K: @krzysztof.mm Całkowicie się z Tobą zgadzam. Cieszyńskie lepidziury czeka głęboka reforma włącznie z redukcją personalną personalną mam na myśli dwóch Panów Kierownikòw.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: