Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn rozbawi Polskę

To będzie wielkie widowisko z potężną dawką humoru. Już za tydzień w Cieszynie dwa dni spotkania kabaretami. Niedzielne występy zarejestruje telewizyjna 'dwójka.

Na jesienne dni potrzeba nam dużej dawki humoru. Od kilku dni zapewniają je konferencje Państwowej Komisji Wyborczej, ale ci, którym ten rodzaj humoru nie odpowiada powinni wybrać się do Cieszyna. Tutaj 28 i 30 listopada rusza HECA 2014. W jej ramach odbędzie się jubileusz kabaretu Paranienormalni, wszystko zarejestruje telewizyjna 'dwójka'. Materiał z Cieszyna wyemitowany zostanie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Z organizatorem Jerzym Tessarem rozmawia Jan Bacza


Piątek i niedziela, w te dwa dni cieszyński teatr trząsł się będzie ze śmiechu. W sobotę przerwa, żebyśmy mieli chwilę oddechu przed kolejną dawką humoru?

Sobota będzie dniem, kiedy będzie najbardziej wytężony czas pracy. Ale po kolei. Do Cieszyna przyjeżdża 120 osobowa ekipa telewizyjna. Zespoły wizyjne, dźwiękowe, światła, wizażyści, reżyserzy, ekipy montażowe. To ogromne przedsięwzięcie, bo to wielkie święto kabaretu Paranienormalni, który zaplanował sobie na ten rok dużą trasę jubileuszową. Są to największe miasta Polski. Jednak gdzie, jak nie w Cieszynie, powinien być finał takiej trasy. Dodatkowo będzie to finał ze zdwojoną mocą, bo będzie rejestrowany przez Telewizję Polską. Wszystko w najnowocześniejszej technologii HD przez wozy transmisyjne. Dlatego właśnie ta sobota jest potrzebna, na przygotowanie specjalnej scenografii. Scenografowie już byli tutaj miesiąc temu...

...czyli mierzyli teatr w wzdłuż i w szerz...

Tak, wykonano fotografie wnętrz teatru, znają wymiary. Są zachwyceni budynkiem, scenografia na pewno będzie dopasowana do jego wnętrza i charakteru. Rejestrowane będą obydwa niedzielne występy, wybierane będą najlepsze fragmenty z obu spektakli. Warto zauważyć, że występy Paranienormalnych zapełniają największe sale widowiskowe w kraju. Mam nadzieje, że nie inaczej będzie w Cieszynie. Co warto zaznaczyć, prezentowany w Cieszynie program to rzeczy, których nie było nigdzie indziej. Są to specjalne skecze i specjalni goście. Mogę zdradzić, że jednym z nich będzie najbardziej ekspresyjny polski konferansjer kabaretowy, czyli pan Andrzej Poniedzielski. Kabaretowi będzie również towarzyszyć zespół, który znamy z 'Mam Talent'. To finaliści tego programu. Recycling Band – ciekawe brzmienie, a dodatkowo tworzą instrumenty z bardzo dziwnych przedmiotów. A do tego będzie wiele innych niespodzianek.

To również duża promocja dla miasta.

Oczywiście, termin – II dzień świąt to jeden z najlepszych czasów antenowych. Lepszego chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć. Dodatkowo, emisję poprzedzą spoty reklamowe.

Ale Heca to nie tylko duże wydarzenie w niedzielę. To też kilkugodzinny spektakl w piątek.

Tak, zobaczymy trzy kabarety Formacja Chatelet, która już była na Hecy. Tym razem wrócili jako prowadzący Hecę. Wielbiciele kabaretu wiedzą, że występują w powiększonym o panią Basię składzie. Ci, którzy jej nie znają, będą mieli okazję zobaczyć ją w akcji z kabaretem. 12 listopada zagrali swój nowy wspólny program. Cieszyn będzie kolejnym miastem, gdzie te nowe skecze będą zaprezentowane. Co ważne, Formacja pytała mnie o sprawy bieżące Cieszyna, chcą je wpleść w swój program. Pytali o to, co Cieszyniaków bawi...

...ostatnio kanalizacja...

… myślę, że to byłoby najprostsze, z tego się wszyscy śmieją. Więc szukaliśmy innych tematów. Zobaczymy jak kabaret przetransponuje to na scenę, jak to przetworzą. Jednym słowem lokalne smaczki będą.

Kto jeszcze będzie nas bawił?

Zobaczymy w fenomenalnej formie Kabaret Skeczów Męczących. Pierwszy raz w Cieszynie zobaczymy na Hecy Kabaret Nowaki. Jednym słowem program będzie bardzo bogaty, to w sumie ponad 3 godziny dobrej zabawy.

Gdzie można kupić bilety?

W teatrze cieszyńskim oraz na platformach kabaretowebilety.pl czy biletynakabarety.pl.

Dziękuję za rozmowę.


Dla Czytelników OX.pl przygotowaliśmy niespodzianki w formie biletów na kabarty. Niebawem na naszym portalu konkursy.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: