Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich, czy rondo Niepodległości?

Początkiem stycznia br. do Biura Rady Miasta Cieszyna wpłynął wniosek grupy radnych powiatowych z propozycją, by nowemu rondu przy ulicy Bobreckiej w Cieszynie nadać imię Marii i Lecha Kaczyńskich. To jednak nie jedyna propozycja, co do nazwy tego ronda.

Grupa radnych powiatowych ma pomysł na nazwę dla ronda przy ul. Bobreckiej w Cieszynie. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego złożono wniosek na ręce przewodniczącego Rady Powiatu, aby wystąpił w tej sprawie do Rady Miasta Cieszyna. Rondo miałoby otrzymać imię Marii i Lecha Kaczyńskich. 

Wnioskodawcy swoją decyzję tłumaczą w następujący sposób -  śp. pan profesor Lech Kaczyński należał do grona najwybitniejszych postaci życia politycznego w Polsce przełomu wieków. Nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń Polaków, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, prezes Najwyższej Izby Kontroli, Minister Sprawiedliwości w rządzie premiera Jerzego Buzka, a nade wszystko Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej to tylko główne funkcje państwowe jakie sprawował w swoim życiu. 

W swoim wniosku grupa radnych wspomina również o katastrofie pod Smoleńskiem w której zginął m.in. Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Wnioskodawcy zwracają również uwagę, iż Prezydent Lech Kaczyński często przebywał w powiecie cieszyńskim. Uważamy, że nazwanie wspomnianego ronda imieniem poległej Pary Prezydenckiej jest absolutnie zasadne i będzie przypominało żyjącym o tej straszliwej tragedii. W Polsce zawsze czczono pamięć bohaterów, a przykład ich życia i bezinteresownej służby Ojczyźnie stanowił wzór do naśladowania i był fundamentem patriotycznego wychowania przyszłych pokoleń Polaków – uzasadnia swoją propozycję grupa radnych powiatowych. Swój podpis jako radny złożył pod wnioskiem również Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król.

Jak informuje Przewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, wniosek wpłynął do Rady Miejskiej początkiem stycznia. Jak się okazuje, to nie jedyna propozycja, co do nazwy ronda przy ul. Bobreckiej. 

Już w listopadzie, do Rady Miasta, wpłynął wniosek, aby rondo przy ul. Bobreckiej nazwać rondem Niepodległości, ponieważ rok 2018 jest rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod wnioskiem podpisała się Społeczność Cieszyńskich Lekcji Śpiewania. 

Ponieważ w Cieszynie powstała zupełnie nowa ulica we wschodniej części ulicy Hajduka (nazwa robocza Hajduka Boczna) i tutaj pojawiły się pewne propozycje nazw, takie jak: ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego, ulica Marii Wardasówny, czy ulica Jana Pawła II. 

Cieszyński magistrat nie ma, póki co, opracowanych zasad nadawania nazw obiektom miejskim. Do tej pory to Komisja Urbanistyki, Strategii i Ochrony Zabytków opiniowała w tej sprawie. Na tej  podstawie przygotowywano uchwałę o nadaniu nazwy i głosowano. Obecnie trwają jednak prace nad stworzeniem zasad nadawania nazw obiektom miejskim oraz nad projektem uchwały, która jest inicjatywą ustawodawczą złożoną przez radnych Klubu CIS. Mamy nadzieję, że będzie nam pomocna. W tej kadencji bez określonych zasad nazwaliśmy jedną ulicę i jedno rondo – tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Gabriela Staszkiewicz. 

Ponieważ prawo nie działa wstecz, te wnioski, które zostały złożone do tej pory nie będą rozpatrywane według regulaminu, który jest w trakcie opracowywania. Jak informuje Przewodnicząca Rady obecnie wnioski zostały złożone do Komisji Urbanistyki, Strategii i Ochrony Zabytków, która je zaopiniuje. Jednak na razie decyzja nie zostanie podjęta. Jak przyznaje Staszkiewicz wynika to również z tego, iż póki co ulica, jak również rondo nie zostały oddane do użytku. Myślę, że poczekamy, aż ulica i rondo zostaną oddane do użytku. Potem będziemy głosować nad wyborem odpowiedniej nazwy dla nowego ronda  – dodaje Staszkiewicz.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

55
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-17 21:35:07
krzysztof.mm: No kulson jego mać!...<br />Zaraza dotarła do Cieszyna.
2018-01-17 21:42:18
acid: Tak a na środku pomnik postawcie.......
2018-01-17 21:45:36
adawski25: A z jakiej niby racji lecha i maryny???co oni dla kraju az takiego zrobili co oze zaraz chodniki beda sie tez nazywalylecha i maryny swietych niezłomnych albo huj wie jakich!!!
2018-01-17 21:47:44
adawski25: A moze najswietszego tadzia rydzyka swietego piniążka
2018-01-17 21:53:31
ramzestunzer: Przepraszam, jak dojść do rynku?<br />Pójdzie Pan prosto na rondzie Kaczyńskiego w prawo potem koło pomnika Kaczyńskiego w lewo dalej aleją Kaczyńskiego koło parku Kaczyńskiego skręci Pan w lewo i przed placem Kaczyńskiego prosto. <br />Tak za niedługo może być. O ile bliżej mi do pisu niż do \&quot;totalnej porażki\&quot; tak nie dobrze mi się robi jak wszystkiemu nadaje się im byłego prezydenta. A czym się tak zasłużył? Był zwykłym prezydentem. To że zginął to nie powód. Ludzie przesadzacie z tym nadawaniem wszystkiemu im Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że nawet byli królowie Polski są mniej doceniani.
2018-01-17 21:59:14
Marzanna: A ja się pytam po co ta nazwa. Wszyscy już głupieją każdy kawałek chodnika ma nazwę. Po co ta nazwa jest rondo przy PKS i PKP i każdy wie o co chodzi. Uważam że rondo powinno zostać bez nazwy a jak już to mamy swoich regionalnych bohaterów. O to samo zapytał mnie jakiś dziennikarz przy tym rondzie i dostał taką samą odpowiedź.
2018-01-17 22:05:48
bronek91: To my już nie mamy lokalnych postaci, których warto upamiętnić? Np Hrabina Gabriela von Thun und Hohenstein???
2018-01-17 22:29:08
krolik bugs: a moze by tak dac glos mieszkancom a nie naszym BEZradnym
2018-01-17 22:36:49
rys: Ja się pytam za co, cotakiego zrobili ? że byli? Mój dziadek też był i co ? popierniczyło już pisowsko smoleńską sektę !
2018-01-17 23:00:43
bronek91: krolik bugs<br />Problem jest taki, że większość z nich to BEZradni, jak ni ma partyjnego prikazu <br />to sie nikaj nie ruszy. Ale zaroz bydom wybory, bydziesz widzioł jak sie bydom zachwalać a 3/4 z nich to ponoć nawet bezpartyjni;) ino szkoda że potym zaś przez 3,5 roku bydzie cisza...
2018-01-17 23:01:22
Jacek-Placek: Nieważne dlaczego ... ważne, ze dla wnioskodawców przyjdzie pochwała z góry.
2018-01-18 06:30:56
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ja mam taki: od narodu dla wszystkich Ryszardow oraz wszystkich Królów ktorzy niczym sie nie zaslużyli!
2018-01-18 07:13:16
krzysdawid: Starosto Królu! i tajemniczo grupo radnych! (której pani redaktor nie zna, albo nie umie wymienić z nazwiska)<br />Już zapomnieliście jak zmarły prezydent zwyzywał Waszych ojców od grzeszników i kajał się za złączenie Śląska Cieszyńskiego? <br />Więcej szacunku dla własnych przodków! Na Wiejskiej was nie potrzebują (już tacy naiwni byli)
2018-01-18 07:15:32
joooon: to mi wygląda na hipnozę ...
2018-01-18 07:33:43
Stanko: Jestem zdruzgotany. Jak co, to Niepodległości. Ale po co nazywać ronda? Jedna pani ultrakatoliczka nawiedzona jest zdania, ze trzeba usunąć starego Floriana z Rynku i postawić Lecha i "było by ładnie".... Ludzie, głupota ma się coraz lepiej, straszne!
2018-01-18 07:46:22
cd minerwa: Znajac poglady pana burmistrza i jego otoczenia poddani suwerena nie beda mieli wiele do decydowania. Prikaz przyjdzie z gory , ksiadz z ambony zagrozi palcem a potulne baranki wszystko przyjma.<br />Mikolaj Rej - \&quot;Krotka rozprawa miedzy trzema osobami, Panem, Wojtem, a Plebanem\&quot; satyra polityczna z 1543 roku jak najbardziej aktualna.
2018-01-18 08:15:24
mrarski: \&quot;Grupa radnych powiatowych ma pomysł na nazwę dla ronda przy ul. Bobreckiej w Cieszynie. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego złożono wniosek na ręce przewodniczącego Rady Powiatu, aby wystąpił w tej sprawie do Rady Miasta Cieszyna. Rondo miałoby otrzymać imię Marii i Lecha Kaczyńskich...\&quot; ...czy można poznać tych odważnych patriotów ?
2018-01-18 08:17:58
STEVEabc: Jest napisane: cyt. ... Uważamy, że nazwanie wspomnianego ronda imieniem \&quot;poległej\&quot; Pary Prezydenckiej ... . Powinno być .... która zginęła w katastrofie lotniczej.... . Na żadnym froncie i z żadnym najeźdźcą nie walczyli by polec. <br />Wymieniając zasługi zmarłego prezydenta zapomniano dodać , że był prezydentem Warszawy i też przyczynił się do złodziejskiej reprywatyzacji jak pani GW.<br />
2018-01-18 08:24:19
mrarski: drogi OX-sie ! ..a może by tak szybką sondę w tym temacie ?
2018-01-18 08:37:23
krzysztof.mm: oj, będzie co dekaczyzować...
2018-01-18 08:42:01
Migacz: W Warszawce dzielą cały naród, miejscowe gnidy dały sobie na ambit skłócenie mieszkańców Cieszyna.
2018-01-18 08:43:22
ekim222: tak dla przypomnienia , nie był profesorem a doktorem habilitowanym...
2018-01-18 08:47:32
bronek91: Tak a propos, <br />Nadawanie nazw ulic, placów, pomników to kompetencja Rady Gminy. Dlaczego Powiat wpieprza się w kwestie, gdzie nie ma kompetencji???? O kolorze ścian w sali sesyjnej danego ratusza też będzie składał \&quot;prośby\&quot;? Widać, że powiaty faktycznie nie są potrzebne, nie mają co robić i już wychodzą poza kompetencje.
2018-01-18 08:51:49
JoiTy: Nie lepiej od razu \&quot;RONDO PISU\&quot;
2018-01-18 09:04:14
bronek91: Panie Starosto, To iż PiS ma takie a nie inne poparcie w chwili obecnej, to nie jest związane z tym, że PiS jest the best, tylko z nieudolnością tak zwanej totalnej opozycji. Zwykli obywatele chcą normalności i niestety obecnie PiS wydaje się bardziej normalny, stąd to poparcie. Nie oznacza to iż nagle połowa społeczeństwa to zadeklarowani pisowcy. PiS naprzemiennie szafuje postulatami prawicy w sferze obyczajowej i lewicy w kwestii gospodarczej. Wielu lewicowców jest w stanie zaakceptować prymat kwestii lewicowych nad obyczajowymi, dlatego jest w stanie poprzeć PiS. Dziwi mnie, iż lokalni działacze tego nie zauważyli. To o czymś świadczy, bynajmniej nie o roztropności miejscowych działaczy. Raczej o głupocie lub o ślepocie. Taki postulat z reguły stosuje się po to, aby skonsolidować żelazny elektorat i czyni się to w chwili, gdzie partia walczy o wyborców z inną partią o podobnym programie. W obecnej chwili PiS nie musi walczyć o wyborców a rozwiązania dla żelaznego elektoratu odpychają elektorat centrowy, czyli decydujący w wyborach. Panie Starosto, kampanie wyborczą już rozpocząłeś????? Jeżeli tak, to już Twój drugi strzał w kolano, Ryśkowi Petrusowi możesz podać rękę. Twoje rozwiązania, czyli personalizacja osiągnięć powiatu tylko ze swoją osobą w wymiarze PR i pomysł z nazwaniem ronda nie świadczą dobrze o rozeznaniu politycznym.
2018-01-18 09:05:21
Mathia74: Spokojnie. Nawet jak uchwalą sobie pisowcy ten kretyński patronat ludzi, którzy w ogóle nic dla Polski nie zrobili poza tym, że zginęli to zawsze można będzie to zmienić. Pamiętacie ul. Armii Czerwonej w Cieszynie albo Hitlerstrasse w Skoczowie?
2018-01-18 09:13:11
krzysztof.mm: Był już w Cieszynie Adolf Hitler - Platz, Plac Marszałka Stalina, ulica Armii Czerwonej. Dawno przeminęły, tabliczki z tymi nazwami znalazły swoje miejsce na śmietniku.<br />Jeśli pojawi się Cieszynie rondo czy cokolwiek Kaczyńskiego, wcześniej czy później spotka je ten sam los.<br /><br />Gustawowi Morcinkowi do końca życia i po śmierci aż po dziś dzień wypomina się, że zgodził się na zaproponowanie w sejmie zmiany nazwy Katowice na Stalinogród.<br />Cieszyński starosta firmujący swym nazwiskiem i stanowiskiem tę idiotyczną propozycję idzie tą samą drogą, drogą hańby. <br /><br />Jakaż to musi być pycha, jaki pęd do władzy za wszelką cenę, by nie widzieć konsekwencji, godzić się odgrywać rolę partyjnej marionetki.<br />Król jest nagi.
2018-01-18 09:22:04
bronek91: krzysztof.mm <br />\&quot;Jakaż to musi być pycha, jaki pęd do władzy za wszelką cenę, by nie widzieć konsekwencji, godzić się odgrywać rolę partyjnej marionetki.\&quot;- cytat <br /><br />To przejaw głupoty i braku rozeznania. W tym tydniu już drugi roz podpod.... Starosta ryśkuje i tyle...... Jak Rysio Petrus bydzie w Cieszynie, starosta może mu podać rękę:)
2018-01-18 09:33:36
alakyr: W każdym ustroju, za każdej władzy po pewnym czasie na powierzchnię wyłażą gnidy. Te gnidy za wszelką cenę chcą przypodobać się aktualnie panującym. Nie robią tego bezinteresownie, liczą że ich postawa zostanie dostrzeżona, że władza im się odwdzięczy.<br />Niestety z taką sytuacją mamy do czynienia w Cieszynie. Prezydent Kaczyński był dość przeciętną postacią by nie powiedzieć mierną, jego jedyną \&quot;zasługą\&quot; jest to że zginął tragicznie, to nie jest jednak powód żeby go czcić na każdym kroku.<br />Ja wnoszę o ogłoszenie w tej sprawie referendum, niech mieszkańcy zdecydują, a nie grupa dyspozycyjnych radnych.
2018-01-18 09:53:05
JaSza11: Czy ta KACZOMANIA się nigdy nie skończy?
2018-01-18 09:58:19
JaSza11: Mój kawałe podłogi też mogę se nazwać na przykład imieniem Jaroslawa!
2018-01-18 10:33:16
Cieszyniok0001: A może tak bez zbędnej kombinacji Rondo Bobrecka. Prościej i czytelniej chyba już się nie da. Przecież to głupota nazywać wszystko jakimiś imionami. Co zmiana władzy to ryzyko zmian nazewnictw części ulic. Paranoja. Jestem przeciwny nazywaniu tego ronda kaczyńskim.
2018-01-18 11:31:14
lala: Ronda na Katowickiej na górce w ogóle nie mają nazw i jakoś każdy żyje. <br />To może jak już tak nazwą to skoro są miesięcznice to może co miesiąc jakaś modernizacja, ulepszenia lub remoncik ? :))
2018-01-18 11:50:28
paharos: JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA... TO BYŁA NAJLEPSZA PARA PREZYDENCKA W POLSCE !! <br />nie no żartuję :) :) :p oczywiście uważam to za przesadę i proponuję Rondo Ficka .
2018-01-18 16:14:28
ciotka matylda: Dla przypomnienia. Była też taka partia,która wpisała sobie do konstytucji swoją przewodnią rolę. I co? Minęli a wydawało się, że będą rządzić do końca świata. Obecni tak samo. Wszystko złe, więc zmienimy,wykreślimy nazwiemy na nowo, napiszemy swoją historię jak to Leszek wymyślił koło a Jarek drugie. Napiszemy sobie nową konstytucję ba nawet napiszemy nowe 10 przykazań. I nikt Jarkowi nie powie,że to tak głupie jak paski informacyjne w TVP1. Bo człowiek ten otoczył się klakierami a oni chcą za wszelką cenę poczuć się tak ważni jak on, wielki zbawca narodu, jako jedyny mający zafałszowaną lojalkę. Więc nasi radni robią wszystko aby tylko zrobić laskę swojemu wodzowi mając w d...e swoich wyborców. Obrzydliwość!
2018-01-18 16:40:18
Migacz: Ja proponuję \&quot;rondo Adriana\&quot;- był w zeszłym roku pomodlić się w Cieszynie.
2018-01-18 16:46:33
Hera: Czytając te komentarze jest jednak człowiek podbudowany,ponieważ widać że ludzie \&quot;na dole \&quot; jeszcze samodzielnie i trzeżwo myślą ,czego nie można powiedzieć o tych niby naszych przedstawicielach \&quot;na górze\&quot;.Czy na pewno w naszym regionie nie było osób naprawdę zasłużonych?Czy to po prostu brak szacunku dla lokalnych osobowości.
2018-01-18 16:50:35
bronsky1964: A ja proponuję Rondo im.Tadeusza,bez nazwiska,to sobie każdy może dopowiedzieć,Sznuka co prowadzi teleturniej 1z10,albo Kantora reżysera teatralnego,Kościuszki żołnierza i dowódcy powstania,no i wreszcie,gościa z Torunia.
2018-01-18 17:24:54
speeddriver: Wszystkie komentarze nie tylko przeciw nazwie, ale i przeciw miłościwie nam panującej partii. Ciekawi mnie , jakim cudem oni prowadzą w sondażach?
2018-01-18 17:49:56
babajaga52: Dlaczego ronda na Pastwiskach nie nazwać-jedno Marii ,a drugie Lecha Kaczyńskich???? Panie starosto-proszę o upublicznienie tych (bez)radnych ,którzy złożyli podpisy pod wnioskiem,będziemy pamiętać o nich przy urnach wyborczych!!!!
2018-01-18 18:09:48
krzysztof.mm: speeddriver<br />to już wiesz, czemu pisowska bolszewia pacyfikuje i zawłaszcza struktury wyborcze - oni doskonale wiedzą, że sondaże to pic na wodę, i że uczciwe wybory przegraliby z kretesem
2018-01-18 19:04:58
krokusik: Jak już tak muszą coś nazwać kaczyńskimi to może nieistniejące rondo (niewypał nababrany na asfalcie) na ulicy Langera nad Castoramą. Jedni spieprzyli lot, a drudzy puszkę farby. W obu przypadkach my za to zapłaciliśmy.Pasuje jak pięść w oko.
2018-01-18 19:51:56
fazol1: Jeśli już musimy to nazwijmy je MIESZKA I i basta.
2018-01-18 19:59:15
foma87: A ja bym im zrobił wszystkim na złość i nazwał to rondo im.WOŚP,napewno bardziej zasługują na to te setki tysięcy ludzi co się poświęcają co roku by zebrać te pieniążki dla potrzebujących i chorych dzieci. Co wy na to?
2018-01-18 20:39:47
to jo: No jeszcze tego w Cieszynie brakuje. Ludziska wybijmy im takie pomysły z głowy w najbliższych wyborach. Ratujmy Cieszyn !!!
2018-01-18 21:48:37
miglanc_7: Ludzie ale jadu z was wypływa. Niech nazywają jak chcą, to naprawdę niestosowne aby takie obelgi stosować wobec śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Ja bym się bardziej martwił, że w Polsce nie ma porządnej opozycji - Polska to taki kraj gdzie zamiast rządu upadła opozycja! Jak czytam komentarze to nie dziwie się czemu PIS ma 44% bo ich przeciwnicy to totalne dno, które potrafi tylko kwiczeć jak świnie odsunięte od koryta.
2018-01-18 22:02:31
krzysztof.mm: żaden miglanc - raczej głupek <br />żadnych obelg wobec Kaczyńskich tu nie ma, poza twoimi pod adresem komentujących<br />nie, nie nazwą \'jak chcą\' - mieszkańcy sobie sami wybiorą nazwę<br />
2018-01-18 22:58:35
miglanc_7: @krzysztof.mm<br />Trochę szacunku sp. Kaczynski byl prezydentem i nie widze przeszkod aby rondo bylo nazwane jego imieniem. Dla mieszkancow jest wazniejsze ze rondo powstało, wezel przesiadkowy powstal a to tylko nieliczne zaslugi ekipy na ktora tak psioczysz. Czyżbyś zostal odsuniety od koryta?
2018-01-19 00:22:39
bronek91: Mam nadzieję, że z komentarzami zapoznali się lokalni działacze PiS.... <br />Widzicie Panie Starosto i Lokalni Działacze PiS na jakich kruchych podstawach są wasze rządy???? Co se myślicie, że jak w Polsce jest patologiczna opozycja, to na prowincji se możecie robić co chcecie??? Myślicie se, że jak bydziecie pod szyldem PiS to tyle wystarczy? <br /><br />Wasz błąd polega na tym, że jako jednostki, bez szyldu PiS was ni ma...... To kapke licho z wasze strony. Sprawowanie samej administracji to jeszcze ni ma bohaterstwo i budowanie SAMODZIELNEGO WIZERUNKU W TERENIE. Jeden tydzień i dwa strzały w kolano i z czym chcecie potym iść na posłów.... Wy se w regionie bez centrali nie jesteście w stanie dać rady z samym wizerunkiem. <br /><br />Wiedzieliście, że bydziecie budować rondo, trzeba wtedy było pomyśleć o nazwie. <br /><br />1) Postać z regionu!!!!!!!!! np. Gabriela von Thun, jak najdali od wszelkich wojoków przeklętych i Kaczyńskich, to nie Warszawa!!!! <br />2) Wcześniejsza kampania np. wystawa np. w Książnicy, na rynku, w bibliotece dotycząca Gabrieli von Thun. Organizacją, oprowadzeniem mogli się zająć działacze PiS <br />3) Nawiązanie współpracy ze środowiskami związanymi z działalnością Gabrieli von Thun, np, ze Szpitalem, poruszenie kwestii związanych z lokalną służbą zdrowia. <br />4) Wystąpienie nie z Rady Powiatu, ale jako miejscowi działacze z poparciem innych środowisk z propozycją nadania rondu takiej a nie innej nazwy.<br />5) Ceremonia nadania nazwy np.2/ 3 miesiące przed wyborami,<br /><br />Wszyscy zadowoleni, Gabriela von Thun postać zasłużona, apolityczna, rodzina mieszka daleko, a przy okazji można było podatakować Gminę Hażlach i miejscowego fojta, kiery z PiS raczej związany ni ma a kompanom z sąsiedniej gminy zawsze można pomóc. Można było zaatakować, co Hażlach robi dla upamiętnienia Gabrieli von Thun. Można było zafundować wydanie biografii z zaznaczeniem, że ze środków z PiS.... Oczywiście mogła to być każda inna postać. Chodzi o sam fakt tworzenia wizerunku. <br /><br />Co wy robicie na tych spotkaniach Klubów Gazety Polskiej???? Można było zrobić piękną kampanię marketingu politycznego i to niskim nakładem środków. Wy se zdowocie sprawę, że żelazny elektorat zawsze będzie głosował a centrowy, jak sie zrazi, to ino roz. Jak chodzi o poparcie, żelazny elektorat wom go nie gwarantuje ino centrowy. Doł se to powiedzieć nawet Jaruś Kaczyński a wy dali swoji.... <br />
2018-01-19 07:44:00
krzysztof.mm: Obyczaj siłowego narzucanie emblematów i symboli władzy to cecha reżimowych dyktatur i totalitaryzmów.<br />Robili tak hitlerowcy, metody kontynuowała komuna - szczególnie w okresie stalinizmu.<br />Teraz strażnikiem tej tradycji stał się PiS.<br /><br />Upojone chwilową władzą gamonie nie potrafią dostrzec nieuchronnych konsekwencji swoich działań.<br />Skończą jak ich poprzednicy, bez dwóch zdań.<br /><br />ps<br />postać L. Kaczyńskiego &amp; Co pisowscy propagandyści już skutecznie nam obrzydzili na długie lata - całego tego Smoleńska i \&quot;poległych\&quot; Polacy mają przysłowiową pełną rzić - dokładnie tak samo stało się ze wszystkimi Hitlerami, Stalinami, Leninami, rewolucjami październikowymi itede
2018-01-19 10:34:28
Rubus: Paranoja! Czy już brakło osób zasłużonych dla regionu?
2018-01-19 10:34:59
Rubus: Paranoja! Czy już brakło osób zasłużonych dla regionu?
2018-01-19 12:48:44
Międzol: Jedni i drudzy tacy sami (PIS &amp; PO). Tylko PO \&quot;uczłowieczyło\&quot; swoich idoli (Wajda, Holland itp.), a PIS im w tym nie przeszkadzało. <br />
2018-01-19 16:26:52
krokusik: @Międzol \&quot;Jedni i drudzy tacy sami (PIS &amp; PO). Zgadzam się. Jednak żadna partia polityczna nie podzieliła i pokłóciła polaków jak pis. Po kiego XXX upolityczniają na siłę nasze społeczeństwo? W naszej okolicy ewangelicy i katolicy (i wiele innych wyznań) potrafią się dogadać i jest to wielkim zdziwieniem przyjezdnych z innych regionów polski. Ale znalazło się kilku palxxxxw którzy potrafią za kilka srebrników wszystko spieprzyć, żeby tylko przez bandę szczerbatego mlaskacza być zauważonym. Warto Nazywać to rondo taką nazwą, żeby po zmianie władzy znowu je zmieniać? Może prościej- od razu neutralnie. Proszę o podanie nazwisk radnych, którzy są za tym idiotyzmem. Miejcie odwagę panowie, czy panie. Czekam. A w sumie to nie czekam, bo nikt się nie odważy. się . Nara.
2018-01-19 21:27:35
bronek91: Kierysik już Poloków podprogowo testuje w sprawie przyjmowania imigrantów socjalnych. Piyrszy Morawiecki, teraz pojawia się 500 sierot, pewnie takich co mają po 40 roków... Może z nowymi partyjnymi dyrektywami rondo będzie imienia 500 syryjskich sierot... Wielcy lokalni działacze PiS, szykujcie sie, bo jak PiS zacznie przyjmować socjalnych imigrantów, to nawet centrala nie pomoże, bo notowania spadną na łeb, na szyję.....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: