Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Rada Młodych ds. Klimatu rozpoczyna prace

Końcem października w cieszyńskim magistracie po raz pierwszy spotkał się zespół ekspertów do spraw klimatu. Jego celem, w ramach realizacji programu EYES (Engaging Youth In Sustainable Energy Planning), jest koordynowanie działalności Rady Młodych, która wkrótce zawiąże swoją działalność.

O projekcie pisaliśmy wcześniej: Cieszyn: eksperci o klimacie

Warto przypomnieć, że projekt EYES cieszyński Urząd Miasta realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania młodych osób w działania nadolziańskiego grodu dotyczące ochrony klimatu i adaptacji do jego zmian. - Na co dzień każdy z nas odczuwa, że ten klimat się zmienia. Jest to wielkie wyzwanie - nie tylko jeśli chodzi o decyzje polityków, samorządowców czy innych działaczy - aby mówić o tym, że te zmiany zachodzą i powinniśmy rozmawiać o tym nie tylko w kontekście decyzji budżetowych, wydatków, inwestycji - mówił w październiku Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Poza Cieszynem, w przedsięwzięciu uczestniczą także Warna (Bułgaria), Sønderborg (Dania), Lyon (Francja), Granollers (Estonia) i Neapol (Włochy).

Jak zaznaczają władze miasta, wciąż można się zgłosić do uczestnictwa w Radzie Młodych ds. Klimatu. Jej członkiem może zostać każdy mieszkaniec miasta (lub w nim uczący się, studiujący czy pracujący) w wieku od 18 do 29 lat. Formularz rekrutacyjny, który będzie aktywny do połowy grudnia, dostępy jest tutaj - LINK.

Pierwsze spotkanie rady odbędzie się 25 listopada w godzinach 14:00-17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyn. W jego trakcie omówione zostaną przyczyny i konsekwencje zmian klimatu oraz działania miasta na rzecz jego ochrony. Zaplanowano także warsztaty dotyczące doprecyzowania zadań i harmonogramu prac rady czy łagodzenia skutków zmian klimatycznych. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-14 12:16:43
tom lem: ...co za towarzystwo bla Cieszyna - Warna, Sønderborg, Lyon, Granollers i Neapol - nic tylko czekać na wizytę władz Cieszyna np w Neapolu, dotyczącą problemów śmieci i wykładu dotyczącego oczyszczania miasta;-) to już chyba plany na przyszły sezon ogórkowy i lepszą pogodę (klimat) nad Morzem Tyrreńskim.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: