Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn przejmie dworzec? Zaoszczędzimy 600 tys zł?

Czy to koniec negocjacji cieszyńskich władz z PKP na temat przejęcia budynku dworca PKP wraz z placem przy ulicy Hajduka? Jest duża szansa, że miasto zaoszczędzi 600 tys. złotych. Taką niespodziewaną informację przekazał wczoraj senator Tadeusz Kopeć podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie, której tematem była przedsiębiorczość.

Senator Tadeusz Kopeć powołał się na rozmowę z „wysokiej rangi urzędnikami PKP S.A.”, w tym Teresą Pyzik – pełnomocnikiem zarządu PKP S.A. ds. Nieruchomości. - Bezpłatne przekazanie budynku dworca wraz z działką, na której jest on zlokalizowany jest już pewne. Najdalej w przyszłym tygodniu stosowny dokument trafi na biurko burmistrza Mieczysława Szczurka – mówił senator Tadeusz Kopeć.

Przypomnijmy, że dotychczasowe negocjacje zakładały bezpłatne przekazanie przez PKP budynku dworca wraz z działką, kiedy miasto Cieszyn kupi działkę zlokalizowaną na placu przy ulicy Hajduka. Jej szacowana cena to 600 tys. złotych. - Trwają rozmowy w sprawie bezpłatnego przekazania miastu także działki na placu przy ulicy Hajduka. Szansę na ich powodzenie oceniam na 90 procent – mówił Tadeusz Kopeć.

- Przekonuję PKP, że 600 tys. złotych to duża kwota, lepiej by miasto zainwestowało ją w całą zlokalizowaną tam infrastrukturę. To trudne rozmowy – tłumaczył senator Kopeć, który przekonywał, że jego „kartą negocjacyjną” w rozmowach z PKP były zdjęcia opublikowane w lokalnych mediach przedstawiające dzisiejszy stan infrastruktury w okolicy dworca.

Burmistrz Mieczysław Szczurek do tych informacji podchodzi z rezerwą: - Nie skomentuję, póki nie otrzymam oficjalnego pisma. To nie kwestia braku zaufania do senatora Tadeusza Kopcia. To brak zaufania do zapowiedzi PKP.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: