Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: protest w sprawie wieży Play

W poniedziałek, 16 września o godzinie 17:00 nieopodal Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie rozpocznie się protest mieszkańców przeciwko budowie wieży przekaźnikowej sieci Play.

- Jest co robić: szykujcie transparenty, hasła, instrumenty. Zapraszajcie znajomych! Pokażmy naszą niezgodę na stawianie korporacyjnego dobra ponad dobro lokalnej społeczności oraz całego miasta - zaznaczają organizatorzy protestu, którymi są zaangażowani w sprawę mieszkańcy Cieszyna oraz radna Joanna Wowrzeczka.

Szczegółowe informacje na temat protestu dostępne są na Facebooku - link.

Tematowi wieży przekaźnikowej sieci Play podporządkowana była także konferencja prasowa, która odbyła się w środę (11.09). - Są przygotowani do tego, że będą protesty, ponieważ one zawsze występują przy ich inwestycjach. Zwracałam też uwagę, że tę inwestycję Play robi dla naszych mieszkańców. Skoro oni mówią, że ta lokalizacja im się nie podoba i mogą zrezygnować z abonamentów, to operator może stracić klientów. Usłyszeliśmy, że pięciuset klientów nie ma dla nich znaczenia - mówiła o operatorze Gabriela Staszkiewicz.

Szerzej o spotkaniu pisaliśmy tutaj:

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-12 11:38:04
Halos: Gosposia nie może się chyba pogodzić, że nie wszyscy będą tańczyć jak ona im zagra... Po ostatniej narracji władz miasta jestem pewien, że ten maszt powstanie wg legalnie uzyskanego pozwolenia na budowę. Play rozegrał to po mistrzowsku, ma wszystkie asy w ręce i wygra to rozdanie ucierając nosa Gosposi.
2019-09-12 12:18:24
altacet: Wojna o maszt jest już dawno przegrana skoro poprzednie władze miasta wydały wszystkie zezwolenia.Żeby wyjść "z twarzą" to należałoby zorganizować spotkanie dla mieszkańców z przeciwnikami i zwolennikami G5 ale takimi,którzy znają się na tym,a nie domorosłymi oszołomami.Spotkanie oczywiście w godzinach popołudniowych,żeby pracująy mogli wziąć w nim udział.
2019-09-12 14:53:30
donekT: Trudno obecnie oczekiwać dyskusji (nie dyskursu) na obiektywnym poziomie w sprawie technologii 5G. ZAZNACZAM! PRĘDZEJ, CZY PÓŹNIEJ TA TECHNOLOGIA ZOSTANIE WPROWADZONA, zatem przeciwnicy i tak nie mają się co wysilać. Postępu, jakkolwiek rozumianego, do tego w kwestii technicznej, nie można zahamować, trzeba się z nim pogodzić. Osobiście bynajmniej nie jestem przeciwnikiem. Szkopuł tkwi w tym, na jakich warunkach i jakie potencjalne zagrożenia to nowe zjawisko za sobą niesie i jak się przed tym ustrzec? To właśnie na tym należy skupić uwagę. Tak się składa, iż Polska jest krajem, gdzie ta technologia z dużym prawdopodobieństwem będzie testowana w praktyce. Zatem dopiero po naszych doświadczeniach, inne kraje będą sobie mogły pozwolić na bardziej wyważone zdanie. PS Jako zaletę tej technologii przedstawia się postępy w medycynie, np. lepsze operowanie narzędziami chirurgicznymi, przez co lekarze poniektórych specjalności będą mogli potencjalnie służyć swoimi umiejętnościami dłużej. Jako wadę ukazuje się np. ewentualność TOTALNEJ INWIGILACJI. Jak będzie, przyszłość pokaże.
2019-09-12 14:54:38
donekT: Co do lokalizacji masztu, wielu już dawno, dawno temu pisało, iż w Cieszynie KULEJE PLANOWANIE PRZESTRZENIE, efekty co jakiś czas się pojawiają. SPEKULACJA korzysta. Niestety władza, jakkolwiek rozumiana, nie pierwszy zresztą raz, przegraną z zasady sprawę próbuje wyzyskać do celów politycznych. Tłum potrzebuje emocji, mobilizacji i więzi, które się kreują właśnie w wyniku organizacji tego rodzaju inicjatyw etc. Natomiast w sytuacji, kiedy niewątpliwie niewygodną społecznie decyzję spokojnie można politycznie scedować na przeciwnika politycznego, do tego z innej linii poglądowej, aż się prosi o podejmowanie tego rodzaju działań. Jak najbardziej o charakterze politycznym, pod względem marketingu sprzedaje się całkiem nieźle. Jak się okazuje, POLITYKA TEJ WŁADZY, POLEGA GŁÓWNIE NA BICIU PIANY i graniu na emocjach???
2019-09-12 14:55:11
donekT: Jak się okazuje, POLITYKA TEJ WŁADZY, POLEGA GŁÓWNIE NA BICIU PIANY i graniu na emocjach???
2019-09-12 14:59:50
donekT: SAMORZĄD to nie KORPOKRACJA, a POLITYKA to nie PRODUKT NA SPRZEDAŻ. WŁADZA to nie MARKETING. Jak można zauważyć, niektórzy są ŚMIERTELNIE ZAINFEKOWANI NEOLIBERALNĄ DOGMATYKĄ! Zaznaczam, to fałszywa ideologia!
2019-09-12 21:34:19
krzysztof.nn: n i e u d o l n e, przykościółkowe rządy R. Macury cieszyniacy na długo jako ostrzeżenie przed rozmodlonymi nauczycielami zapamiętają - chwała Bogu odszedł w n i e s ł a w i e i niech się teraz gdzie indziej martwią - charakterystyczne jest natomiast, że nadwornej klace byłego burmistrza-ministranta, wobec jak dotąd b e z zarzutu pełnionej funkcji G. Staszkiewic,z najwyraźniej nie pozostaje nic innego, jak próbować ją obrzucać b ł o t e m poprzedniej, P i S-owskiej władzy w mieście i powiecie - no cóż, h e j t i trollizm to narzędzia, którymi P i S posługuje się już oficjalnie, od najwyższego szczebla aż po poziom swego g l o n u - a że poziom taki cienki? - nic dziwnego, jaki glon, taki poziom
2019-09-12 21:50:35
florian: Córa Kościołów nie jest tym sam co syn Kościoła. Sześciu Króli chyli czoła. Damie nie pozostał już żaden AS w rękawie, tylko jeden marny walet na wierzchu...
2019-09-12 22:00:29
mstudnicki: Róbcie screeny i wpisujcie do kalendarza: krzysztof.nn krytykuje "hejt i trollizm" :)))))))
2019-09-12 22:28:51
tom lem: ...zaraz "próbować ją obrzucać b ł o t e m" - sama tonie - we własnych skargach na decyzje urzędu, którym osobiście podobno kieruje. Niestety było to do przewidzenia, przy skardze na zwinięty baner z balkonu hotelowego. Ten typ tak ma ( może ta typa);-)
2019-09-13 07:29:53
Halos: Teraz Ratusz ma pole do popisu! Niech szanowna Rada Miasta z Gosposia na czele zasiądą do opracowywania w końcu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Wzgórza Zamkowego i okolic, gdzie ustanowi zasady zabudowy tej przestrzeni. I nie będzie w przyszłości takich sytuacji jak z tym masztem. Czekam, czy gosposia na to wpadnie!
2019-09-13 10:18:35
rainman: Chyba ktos tutaj nie do konca rozumie, ze ban to ban.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: