Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Ponad tysiąc interwencji

Złamane drzewo, dziury w jezdni, uszkodzenie na placu zabaw, nielegalne reklamy, nieprawidłowe parkowanie, brak lustra drogowego, nieczytelne znaki – łącznie w Cieszynie zgłoszono już ponad tysiąc interwencji. Gdzie i kiedy?

NaprawmyTo to serwis, który działa w Cieszynie od 2021 roku. Można w nim zgłaszać alerty bezpieczeństwa, porządkowe etc. Od początku istnienia aplikacji w mieście mieszkańcy zgłosili ponad tysiąc interwencji, które na bieżąco są monitorowane i naprawiane przed służby miejskie.

- Dziś do programu „NaprawmyTo” wpłynął alert o złamanym drzewie, które zawisło na przewodach telefonicznych w rejonie ulicy Beskidzkiej. Wysłany na miejsce patrol cieszyńskich strażników miejskich potwierdził to zgłoszenie. Dyżurny komendy Straży Miejskiej poprosił o pomoc Straż Pożarną, a na miejsce zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną. Strażacy usunęli zagrożenie – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Jak działa serwis? Po utworzeniu konta i zalogowaniu się można nie tylko zgłaszać alerty, ale również przeglądać te już zgłoszone. Dowiedzieć w serwisie można się m.in. również, że w Cieszynie aktualnie otwarty jest 1 alert, 146 w trakcie naprawiania i 1061 naprawionych. 129 alertów ma kategorię „nie będą naprawione” -  to alerty m.in. o braku koszy na śmieci na Alei Łyska, nadmiernej prędkości, porzuconym samochodzie etc. Każdy z nich opatrzony jest informacją, dlaczego nie będą naprawiane.

Każdą sprawę można podejrzeć – kiedy została zgłoszona, jaki dział aktualnie się nią zajmuje lub zajmował i jaka osoba (wraz z kontaktem do niej) jest odpowiedzialna za zgłoszenie. Można również poprzeć alert dodany przez kogoś innego.

 

NG

  

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-18 19:40:07
"tom": ... a propos dziury w jezdni, najlepiej każdą dziur zgłaszać indywidualnie, są takie ulice w mieści że będą miały setki zgłoszeń, może i już tysiące ;-)
2024-04-19 12:24:55
Bugs: Można też wzorem sąsiadów (Jastrzębie-Ruptawa) sadzić w tych dziurach kwiatki, zapewne "poprawi" to wizerunek włodarzy miasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: