Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Ponad 60 tys. zł na sport

Blisko 63 tys. zł cieszyński magistrat przeznaczył na realizację programów szkolenia sportowego prowadzonego przez cieszyńskie kluby sportowe. To kolejne wsparcie dla klubów.

W styczniu rozstrzygnięto konkurs wniosków na realizację zadań publicznych Gminy Cieszyn w 2017 roku z zakresu realizacji programów szkolenia sportowego prowadzonego przez cieszyńskie kluby. Łącznie przekazano 450 tys. zł. Teraz przyszedł czas na kolejny zastrzyk gotówki. Tym razem to ponad 60 tys. zł.   

To kolejne wsparcie dla klubów sportowych. Pierwsze poważne dotacje na szkolenie sportowe przyznawaliśmy na początku 2017 roku. Potem pojawiły się środki związane z promocją zdrowego trybu życia - tutaj też przekazaliśmy kwotę kilkuset tysięcy złotych. Teraz przeznaczamy to co jeszcze nam zostało. Niektóre kluby z tego skorzystały – przyznał w rozmowie z naszą redakcją Burmistrz Ryszard Macura.

W tym rozdaniu najwięcej środków otrzymał Cieszyński Klub Sportowy „Piast” oraz TS 1909 Piast Cieszyn. Dotację otrzymały również takie kluby jak: MUKS „SZS” Cieszyn (szachy i lekkoatletyka), Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union, Klub Sportowy Mario Sport, Fundacja Talent Cieszyn, Klub Sportowy Cieszyn, Klub Bokserski „Puncher” Cieszyn.  

Mówimy tutaj o pewnej wzajemności. My chcemy wspierać kluby w ich działalności, ale też liczymy, że one będą promowały sport – podkreślał Burmistrz. Włodarz wspomniał również o nowej stronie sportowej Cieszyna. Zaznaczył, jak ważne jest by kluby sportowe aktywnie uczestniczyły w jej kreowaniu.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: