Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Ponad 2 tys. wniosków o dodatek węglowy

Jak przyznaje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, miasto przygotowuje się do dystrybucji węgla dla swoich mieszkańców. - Jest to dla nas zupełnie nowe wyzwanie i sprawdzamy jak możemy to zorganizować - podkreśla.

Staszkiewicz wylicza, że do miasta wpłynęło około 2200 wniosków na wypłatę dodatku węglowego i są one stale weryfikowane, wykonane zostały już też pierwsze przelewy. Uspokaja również, że nie ma obaw o dostawy ciepła systemowego z Energetyki Cieszyńskiej.

Burmistrz nadolziańskiego grodu w mediach społecznościowych odniosła się też do tematu ogrzewania szkół i przedszkoli. - Naszym priorytetem jest zapewnienie, aby szkoły i przedszkola były ciepłymi miejscami dogodnymi do nauki i rozwoju naszych dzieci. Szkoły i przedszkola w gminie Cieszyn ogrzewane są w większości systemowo, w części placówek mamy ogrzewanie gazowe i dopóki gaz będzie dostarczany, to ogrzewanie będzie zapewnione - zaznacza.

Warto przypomnieć, że w środę o dystrybucji węgla w samorzadach na naszych łamach wypowiadali się burmistrzowie Przemysław Korcz i Tomasz Bujok. Czytaj: Węgla ciągle brak...

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-07 22:32:57
inigo: Każde socjalistyczne państwo dzielnie walczy z problemami, które samo stworzyło.
2022-10-08 08:11:19
tom lem: ... nie pozostało nic innego jak się zgodzić inigo: zwłaszcza gdy wychodząc z jednego kołchozu, dobrowolnie zapisaliśmy się do drugiego, sterowanego komisarycznie dobrobytu ;-)
2022-10-08 09:27:19
pawel21_13: Widzę 'Inigo', że wytłumaczyli ci w TVN-ie, że to Polska spowodowała wojnę na Ukrainie, a ty w to uwierzyłeś/aś. Gratuluję. Typowy wyborca półanalfabetów z PO.
2022-10-08 10:20:49
john: Kiedyś wszystko to była wina Tuska a teraz to wina wojny. Kiedyś wam tego wina zabraknie.
2022-10-16 15:52:59
pół_Sasina_z_Wiślicy: po 7 latach rządów PiS otwarcie składu z węglem jest okazją do uroczystości z udziałem najwyższych władz tego spisiałego państwa
2022-10-31 13:20:07
YoYo: Super! Organizacja,weryfikacja wniosków ekstra. Dla mieszkańców korzystających z lokali zarządzanych przez ZBM istny cyrk...Jeśli nie pomylony nr lokalu to błędne zgłoszenie źródła ogrzewania do ewidencji emisyjności i odmowa. Gratuluję
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: