Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: pomoc dla przedsiębiorców z drobnymi zmianami

W związku z trwającą epidemią, wielu przedsiębiorców znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Na pomoc ruszyły im władze, zarówno centralne, jak i samorządowe. Dziś (22.04.2020) podczas e-sesji Rady Miejskiej Cieszyna, radni pochylili się nad tematem przedłużenia przedsiębiorcom terminów płatności rat podatku od nieruchomości.

Początkowo projekt uchwały w sprawie przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości dotyczył opłat za kwiecień, maj i czerwiec. Niestety, okazało się, że przedsiębiorcy mogą liczyć na przedłużenia, jednak tylko w przypadku maja i czerwca – otrzymaliśmy pismo z ministerstwa finansów, z którego wynika, że nie można przedłużać terminu, który już upłynął. W związku z tym nie ma możliwości przedłużenia płatności za kwiecień, a e uchwale mowa tylko o maju i czerwcu – wyjaśniła Alicja Dąbrowska, skarbnik miasta.

Po wyjaśnieniach radni przeszli do głosowania. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

Którzy przedsiębiorcy mogą liczyć na przedłużenie terminów płatności? W uchwale mowa o przedsiębiorcach, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku pandemią COVID-19 i związanymi z nią ograniczeniami. W takim przypadku podatek za maj można uiścić do 15 sierpnia 2020 roku a za czerwiec do 15 września 2020 roku. Jakie branże zostały ujęte w uchwale?

  • Właściciele restauracji i kawiarni (działalności polegającą na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu, z wyłączeniem realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu oraz działalności restauracyjnej, lub barowej prowadzonej w środkach transportu, wykonywanej przez oddzielne jednostki),
  • Kina i kluby filmowe,
  • Właściciele obiektów hotelarskich,
  • Fryzjerzy i branża kosmetyczna,
  • Handel detaliczny (poza sklepami z: żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, środkami czystości, produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, gazetami, artykułami budowlanymi, artykułami dla zwierząt domowych i stacjami paliw).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-22 20:12:20
piki1969: jak ktos nie ma kasy to fascynujaca pomoc
2020-04-22 21:09:26
tom lem: ... Oni chętnie pomagają, ale muszą uważać by sobie nie zaszkodzić ;-)) bo im już nie pomoże ani ....
2020-04-23 09:06:47
Tustela: wzruszająca sytuacja - firmy pozamykali ,lepią mandaty jak na chleb chcesz zarobić...pomocy od państwa brak a za wszystko trzeba płacić tj woda której nie zużywasz, prąd i ciepło podobnie, nawet za wywóz śmieci których nie ma w kuble, czynsze , czesne bo wszyscy chcą mieć kasę siedząc w domach a ja muszę bo nie mogę pracować nie jestem z corpo, tak sporo ludzi ma panie Przewodniczący...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: