Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: pierwsze szkolenia WOT już wkrótce

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty. W województwie śląskim tworzony jest 133. batalion lekkiej piechoty w Cieszynie.

Pierwsze szkolenie podstawowe żołnierzy, którzy będą służyć w Cieszynie rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia. - To kontynuacja rozwoju Brygady w śląskim a jednocześnie odpowiedź na bardzo duże zainteresowanie służbą w WOT w naszym regionie. Wiemy, że kilkaset osób czeka na powołanie. Teraz będą mogli rozpocząć szkolenie i dołączyć do grona śląskich terytorialsów – podkreśla dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas. - Sama tak zwana szesnastka czyli szesnastodniowe szkolenie podstawowe odbędzie się jeszcze w Gliwicach jednak już szkolenia rotacyjne będą odbywać się w cieszyńskim batalionie – zaznaczył płk Białas.

Oprócz tego, na terenie województw opolskiego i lubuskiego rozpoczęło się formowanie dwóch batalionów, które tymczasowo zostaną podporządkowane pod istniejące brygady OT. Docelowo pododdziały te wejdą w struktury planowanych do utworzenia lokalnych brygad. W województwie opolskim pierwszy batalion w Brzegu stworzy 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

- Ponieważ mamy już doświadczenie w formowaniu z pewnością będzie nam łatwiej stworzyć batalion w Brzegu, który jednocześnie będzie zalążkiem przyszłej Opolskiej Brygady OT. – powiedział dowódca 13


(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-10 09:07:11
krzysztof.mm: WOT to jeden z głównych punktów PiS-owskiego programu demobilizacji polskiej armii
2019-09-10 18:26:09
donekT: krzysztof-Q a kto powiedział: " polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły." Od czasu tego ministra rozpoczęła się systemowa rozbiórka polskiej armii. Zdaje się, iż zgodnie z Twoimi krzysztof-Q poglądami.
2019-09-11 21:37:52
Szantrapa: Pierwsi do pobierania pieniędzy w czasie pokoju, w stanie wojny szukaj Antka szczurów w piwnicach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: