Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: O włos od tragedii. Ściągnął mężczyznę z torów

Czwartkowy wieczór mógł zakończyć się tragicznym w skutkach zdarzeniem na torach kolejowych w Cieszynie. Na szczęście w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się młody człowiek, który nie pozostał na to wszystko obojętny.

Czasem o czyimś życiu decydują sekundy. Czasem także zwykła ludzka wrażliwość i odwaga, by zareagować wtedy, gdy inni mogliby przejść obojętnie. Taką postawą wykazał się młody mieszkaniec Cieszyna – Kacper, który wracając wieczorem z pracy zauważył na torach leżącego człowieka.

- Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Po zakończonej pracy Kacper wracał pieszo do domu. Około 21.20 w rejonie ulicy Bielskiej jego uwagę zwrócił leżący na torach młody mężczyzna. Kacper natychmiast ruszył z pomocą. Ściągnął 21-latka z torowiska i zadzwonił pod numer alarmowy 112. Potrzebujacy pomocy mężczyzna był przytomny, trzeźwy, ale zdezorientowany, co było najprawdopodobniej powiązane z jego stanem zdrowia. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe oraz patrol Policji. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, a następnie został on przewieziony do szpitala - informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej KPP.

- Trudno dziś nie zadać sobie pytania, co mogłoby się wydarzyć, gdyby młody Cieszynianin pojawił się tam kilka minut później. Jedno jest pewne – jego szybka reakcja zapobiegła tragedii. Ta historia nie jest opowieścią o funkcjonariuszu, ratowniku czy człowieku zawodowo przygotowanym do niesienia pomocy. To historia zwykłego młodego człowieka, który zachował się tak, jak powinien zachować się każdy z nas – nie pozostał obojętny - komentuje funkcjonariusz.

Takie postawy zasługują na uznanie i przypominają, że bohaterstwo bardzo często wygląda zwyczajnie. Nie potrzebuje supermocy, nie potrzebuje munduru - wystarczy dobre serce i chęć niesienia pomocy innym.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-12 09:17:12
czytelnikfan1: Miał żyć ! Boża opatrzność czuwała
2026-05-12 09:47:59
suski: Z tego co napisane to czuwał Kacper. Boża opatrzność ma nas głęboko u prdele. I ze wzajemnością.
2026-05-12 10:29:20
aleks.: Sanetra vel suski@ koleś o twojej chorobie, paranoi, nienawiści lewackiej etc. też nie piszą a wszyscy to wiedzą
2026-05-12 10:34:59
one: Suski wypowiadaj się ostrożniej o Bożej Opatrzności abyś kiedyś nie wzywał Jej bezskutecznie. Braterskie upomnienie. Wychowano Ciebie w wierze i tą wiarę zachowaj. Cenniejszego nie masz.
2026-05-12 11:01:55
suski: Za to najwyraźniej czuwa brunatna miernota intelektualna od Brauna i podobnych kanalii. Bóg wam zapłać swoją o p a c z n o ś c i ą.
2026-05-12 11:06:52
utopiec: Kacper, wielki szacun.
2026-05-12 11:08:14
suski: Co najmniej 50 nieletnich, w zdecydowanej większości dziewczynek poniżej 15. roku życia, zostało skrzywdzonych przez osoby reprezentujące instytucje kościelne diecezji sosnowieckiej. To pierwsza część raportu o wykorzystywaniu seksualnym osób małoletnich w diecezji, na kolejną trzeba będzie jeszcze poczekać. Już wiadomo, że będzie dotyczyła skandali obyczajowych z udziałem księży.
2026-05-12 11:09:00
suski: Czuj czuj, czuwaj.... boża o p a c z n o ś ć w akcji
2026-05-12 11:10:01
suski: Mamy świadomość tego, że nie wszystkie osoby skrzywdzone się ujawniły, mamy świadomość, że nie wszystkie sprawy udało nam się wyświetlić — powiedział podczas konferencji prasowej w Dąbrowie Górniczej przewodniczący komisji Tomasz Krzyżak. Liczący ok. 90 stron dokument powstał na podstawie analizy archiwów, materiałów udostępnionych przez diecezje, a także przesłuchań i rozmów z osobami, które miały ważne dla prac komisji informacje. Komisja zidentyfikowała 29 osób z diecezji sosnowieckiej, którym przypisano nadużycia seksualne wobec małoletnich. Ogromna większość z nich to księża, jest też zakonnik i cztery osoby świeckie (animator wspólnoty dla uczniów, organista, katecheta i kleryk seminarium).
2026-05-12 11:10:18
suski: Liczący ok. 90 stron dokument powstał na podstawie analizy archiwów, materiałów udostępnionych przez diecezje, a także przesłuchań i rozmów z osobami, które miały ważne dla prac komisji informacje. Komisja zidentyfikowała 29 osób z diecezji sosnowieckiej, którym przypisano nadużycia seksualne wobec małoletnich. Ogromna większość z nich to księża, jest też zakonnik i cztery osoby świeckie (animator wspólnoty dla uczniów, organista, katecheta i kleryk seminarium).
2026-05-12 11:11:14
suski: Isto se borok przyspoł na tym niebieskim tronie. Albo mu prąd wyłączyli.
2026-05-12 11:16:46
Vito: Edku, ty się lepiej zajmij podwórkiem swojego guru. Chciałoby się rzec, że wstydem jest popierać partie pedofili, ale wiemy wszyscy że ty wstydu nie masz. Za rządów PiSu lubowales się w pisaniu o zadłużeniu państwa i służbie zdrowia. Dlaczego dzisiaj gdy służba zdrowia załamuje się ty milczysz? Dlaczego gdy rząd zrobił bilion złotych długu w trzy lata ty milczysz? Dlaczego gdy rząd przekazuje 3mld zł na tvp ty milczysz? Czyżby przywrócenie ubeckich emerytur było dzisiejszymi 30 srebrnikami dla upadłego człowieka?
2026-05-12 11:22:56
suski: „Diecezja sosnowiecka nie jest czarną owcą. Jeśli chodzi o liczbę spraw dotyczących krzywdzenia nieletnich nie wyróżnia się wśród innych w kraju” – przekazał ksiądz dr Jacek Prusak podczas podsumowania pierwszej części prac Komisji „Wyjaśnienie i Naprawa” Spraw Wrażliwych Diecezji Sosnowieckiej.
2026-05-12 11:24:17
suski: Porażające kalendarium: morderstwa diakona Mateusza B. oraz samobójstwa sprawcy, księdza z tej samej parafii Roberta Sz., orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej, która zakończyła się wezwaniem na miejsce karetki pogotowia i śmiercią jednego z uczestników, śmierci młodego meżczyzny na plebanii w Sosnowcu, zarzutami dla dwóch księży i jednego byłego duchownego dotyczącymi przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę dzieci i oszustw. To sprawy, które rozgrywały się na terenie diecezji tylko w ciągu ostatnich trzech lat.
2026-05-12 11:25:35
suski: Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zaistniało przestępstwo wykorzystywania seksualnego małoletnich w odniesieniu do czterech nieżyjących księży. W ich sprawach wszczęto dochodzenia o charakterze historycznym. Wobec kolejnych dziesięciu osób istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa – są to trzy osoby świeckie, ksiądz spoza diecezji sosnowieckiej i sześciu księży do niej przypisanych. W tych sprawach komisja złożyła zawiadomienia do prokuratury oraz wszczęła kanoniczne dochodzenia wstępne.
2026-05-12 11:26:04
suski: oko.press/na-zywo/na-zywo-relacja/organista-katecheta-ksieza-skandal-pedofilski-w-diecezji-sosnowieckiej
2026-05-12 11:27:19
suski: A ty viciulu zamiast pierdzielić bez sensu i klikać ze swoich multikont idź się wyspowiadaj i weź się do uczciwej roboty.
2026-05-12 11:55:15
Kontroler: Jak pisał Franciszek ks. de La Rochefoucauld, "nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, każdy - ze swego rozumu", co aż do przesytu udowadnia nam suski.
2026-05-12 12:35:08
ondraszek2013: Tak , tak udowadnia, że zezwierzęcenie POstępuje- Kłodzko.. :)
2026-05-12 13:07:04
one: Grzechy innych nie są dla duszy usprawiedliwieniem odejścia od sakramentów o czym suski dobrze wiesz. Bierzesz jedynie na siebie odpowiedzialność za oderwanie od kościoła innych co powinno napawać ciebie nieprzemijającą trwogą.
2026-05-12 15:00:00
one: Najprawdopodobniej wierni z Pogórza a także wierni z innych parafii wymodlili deszcz!
2026-05-12 16:18:00
suski: To nie grzesznicy. To lawendowy, konsekrowany gnój, pomiot szatański. W sutannach i koloratkach. Gwałciciele, pedofile, mordercy. Chciwi i aroganccy, rozwydrzeni bezkarnością. Ruski bucu иди на хуй.
2026-05-12 16:28:30
oxjas1: „Tak naprawdę przypadki pedofilii są [wsród duchownych] niezwykle rzadkie. (...) Są badania Episkopatu Amerykańskiego (...) i ponad 80% przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat. No to, przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu.“ - Ryszard Legutko, były eurodeputowany PiS, obecnie członek Rady Nowej Konstytucji przy Prezydencie RP. Smiac sie czy plakac ?? To jest przerazajace, ze takie osoby sa w rzadzie i to przy prezydencie!
2026-05-12 16:29:14
oxjas1: Pelen szacunek dla Kacpra.
2026-05-12 19:38:31
oxjas1: Widzę, że minusują tzw. prawdziwi polscy katolicy. Nawet podejrzewam kto.
2026-05-12 20:09:28
one: zaciągasz suski jedynie kolejne zobowiązania, które niczego ci nie przynoszą - jedynie konieczność nieuchronnej spłaty. Lekkomyślne to akty anonimowej (quasi) odwagi.
2026-05-12 20:11:02
one: Ty zaś oxjas1 jesteś młodszy. Wykaż się większą roztropnością.
2026-05-13 18:23:48
Karo_lina: Widać, że osoby uważające się za katolików (jak koszor i one) mówiące o bogu - za nic mają życie, pod innym artykułem nawołują do zabijania dzików. Pewnie tylko o zarodki walczą, a istniejące już życie-chcą niszczyć.
2026-05-13 21:29:32
Gif: Filozofia lewicy: ratować dziki, słonki , grzywacze a zabijać dzieci nawet w 9. miesiącu ciąży
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: