Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. O chirurgii w Szpitalu Śląskim

W cieszyńskim szpitalu odbyła się trzecia edycja Akademii Chirurgii Ręki, na którą przyjechali najlepsi specjaliści ortopedii z kraju, a także zagranicy.

Na wydarzeniu zaprezentowany został innowacyjny system leczenia złamań czy nowoczesne implanty ręki projektu naukowców z naszego kraju, odbyły się też warsztaty i wykłady. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest prof. Tomasz Mazurek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a cieszyńską edycję kursu prowadzi dr Cezary Linart, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Śląskiego. – Głównym celem kursu jest propagowanie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej schorzeń i urazów kończyny górnej. Sesje Akademii składają się z wykładów i ćwiczeń, które skoncentrowane są na przekazywaniu wiedzy dotyczącej diagnostyki i leczenia ręki. Z uwagi na rozległość zagadnień każda z sesji koncentruje się na wybranym problemie i tak w ciągu 4 kolejnych spotkań uczestnicy omawiają wszystkie możliwe urazy kończyny górnej – wyjaśnia.

To już trzeci raz, gdy nasz szpital staje się centrum badań nad schorzeniami ręki. Cieszymy się, że możemy gościć znakomitych i cenionych ekspertów w tej dziedzinie chirurgii. Potwierdza to duży potencjał szkoleniowy naszej placówki i nastawienie na rozwój, nowoczesność oraz innowacje. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni – dodaje Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

KR/na podst. mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: