Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: nowe ambulanse i sprzęt dla pogotowia

Ponad 2,2 mln zł kosztowały trzy nowe karetki, które otrzymało Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe. Dwie z nich będą używane w Cieszynie, a jedna służyć będzie mieszkańcom Zebrzydowic.

Samochody będą służyć oddziałom walczącym z epidemią COVID-19. - Zostały one wyposażone w najnowocześniejszy innowacyjny sprzęt medyczny, między innymi w elektryczne nosze z platformą, elektryczne krzesełko kardiologiczne „schodołaz”, które może po schodach samo chodzić do góry z pacjentem, w komorę izolacyjną przystosowaną do przewozu pacjentów wysoce zakaźnych wraz z urządzeniem wentylacyjnym, defibrylatory, respiratory czy pompę infuzyjną. Karetki są wyposażone w ssaki, jak również w wiele innego drobnego sprzętu medycznego. To pierwsze w Polsce w taki sposób doposażone ambulanse, skonfigurowane do zwalczania pandemii COVID-19. Dla nas bezpieczeństwo zespołów było na pierwszym planie - mówi Janusz Martynek, kierownik ds. technicznych cieszyńskiego pogotowia.

Do ratowników trafił też nowy sprzęt medyczny: 3 defibrylatory, sześć pralko-suszarek, a także środki dezyfekcyjne i odzież ochronna. Zarówno ambulanse, jak i ów sprzęt został zakupiony dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie przekraczającej 2,3 mln zł. Jak informuje portal Starostwa Powiatowego w Cieszynie, inwestycję dofinansował też Skarb Państwa (ponad 273 tys. zł), a ponad 136 tys. zł wygospodarowało z własnych środków Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe.

W uroczystości przekazania karetek uczestniczył minister rolnictwa Grzegorz Puda, marszałek Jakub Chełstowski, starosta Mieczysław Szczurek, wicestarostka Janina Żagan, a także radna sejmiku województwa Agnieszka Biegun.KR/SP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-22 19:47:21
666: Niestety, nie będą służyć. Lekarze odmawiają przyjęć pacjentów nie covidowych. Ludzie ci umierają z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej. Winny jest nie tylko system, winni są też covidooszołomy. Tak, to przez was umierają pacjenci nie covidowi, przez waszą zajadłą i fanatyczną wręcz panikę i nienawiść wobec osób myślących, nie idących z nurtem głównego przekazu. Tragedie wielu rodzin obciążają wasze sumienia.
2020-12-22 20:38:05
censor: krzy-sio+ 666, Od kiedy Ty się do sumienia odwołujesz?
2020-12-22 21:03:06
św. Patryk.: zakaz wstępu do szpitali publicznych dla niezaszczepionych na covid-19, bezwarunkowo - niech zdychają KRETYNI
2020-12-22 21:09:15
Andrzej Dupa: minister rolnictwa, hahaha, PuDa rozdaje karetki, dobre :D:D
2020-12-22 21:26:32
Santa_Claus: z okazji Narodowego Sylwestra upojnej zabawy w chowanego z panami milicjantami życzy wszystkim Święty Mikołaj - załogi ambulansów z niebieskimi pasami po bokach już się szykują do Narodowej Łapanki! :)
2020-12-22 21:33:32
censor: krzy-sio+ ś.wir_us Patryk v3 = 666 = Andrzej Dupa = Santa_Claus
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: