Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - nabór do przedszkoli tylko do czwartku

14 marca zakończył się pierwszy etap naboru dzieci do przedszkoli w gminie Cieszyn. Do połowy miesiąca wolę kontynuacji zajęć, mogli wykazać rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola. Do 4 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia od rodziców tych dzieci, którzy chcą, by uczęszczały do przedszkoli od września.
18 marca ruszył drugi etap naboru dzieci do przedszkoli w Cieszynie, potrwa on do najbliższego czwartku. Rodzice wprowadzają dane swoich dzieci do systemu, za pośrednictwem strony internetowej lub składają stosowny formularz w przedszkolu. 4 kwietnia o godz. 15.00 nastąpi zakończenie wprowadzania zgłoszeń rodziców.
 
Odrębnie przebiega rekrutacja dzieci niepełnosprawnych do oddziałów integracyjnych w Przedszkolu nr 2 – Integracyjnym w Cieszynie. Rodzice tych dzieci zgłaszają się bezpośrednio do Przedszkola nr 2 i tam składają podanie. Kwalifikację dzieci niepełnosprawnych prowadzić będzie komisja powołana przez dyrektora przedszkola
 
Mam nadzieję, że zdecydowana większość dzieci znajdą opiekę w naszych placówkach. A być może zdarzy się tak, że miejsce będzie dla wszystkich dzieci. – mówi zastępca burmistrza Cieszyna Jan Matuszek.
 
W całym mieście miejsc w przedszkolach publicznych i prywatnych jest około 1600. Jak tłumaczy burmistrz, mniej więcej po połowie rozdzielają się miejsca w placówkach prywatnych i publicznych. Chociaż tych pierwszych, w ostatnich latach przybywa. Powstały dwa punkty przedszkolne na Mnisztwie, na Korfantego powstaje kolejne przedszkole – dodaje Matuszek. A już istniejące placówki sygnalizują, że chcą w tym roku przyjąć więcej dzieci, niż w poprzednich latach.
 
 
Choć w przypadku placówek prywatnych gmina musi, zgodnie z prawem, dopłacać do uczących się tam dzieci, to jak tłumaczy burmistrz – w chwili obecnej dotacja do przedszkola niepublicznego jest niższa, niż koszty ponoszące przez gminę bezpośrednio w przedszkolu publicznym. Bo resztę, trzeba uczciwie dodać – kilkaset złotych co miesiąc – dopłacają ze swojej kieszeni rodzice.
 
W czwartek zakończy się nabór. Kolejności zgłoszeń nie ma, liczą się tylko punkty przyznawane na podstawie kryteriów. Ważna informacja jest taka, że po 4 kwietnia żadne zgłoszenie w naborze głównym nie będzie rozpatrywane. Publikacja listy zakwalifikowanych do przyjęcia dzieci nastąpi 17 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00. na stronie www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl i w poszczególnych przedszkolach. Rekrutacja uzupełniająca (o ile będą wolne miejsca) rozpocznie się 9 maja i trwać będzie na bieżąco do momentu wyczerpania wolnych miejsc. – informuje Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: