Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Na rynku cisza

Mieszkańcy ścisłego centrum Cieszyna od jakiegoś czasu nie słyszą codziennej charakterystycznej melodii "Helenko, jako ci się pasie?", która odgrywana jest w samo południe z ratusza. Z czego wynika pierwsza od dekady przerwa?

- Wygląda to tak, jakbyśmy się przenieśli do Krakowa - melodia się urywa, ale na szczęście nie mamy żadnych tatarów strzelających do hejnalisty - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Jak jednak dodaje, mieszkańcy usłyszą hejnał już niedługo. - Po prostu zużyły się podzespoły. Koszt naprawy wynosi 7 tys. zł, hejnał powinniśmy usłyszeć we wtorek - zaznacza burmistrzyni Cieszyna. 

Warto dodać, że w budżecie miasta na 2020 rok zabezpieczono kwotę 500 tys. zł na remont całego cieszyńskiego magistratu. Pierwszy etap prac zakłada przywrócenie iglicy, która w 2017 roku spadła na rynek podczas wichury. Wykonawca robót zostanie wybrany do marca br. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-29 20:49:41
donekT: Bo w Cieszynie nie ma hejnalisty... Dodatkowo tam hejnał nie jest wykonywany z wieży ratuszowej... nie powinno czasem być " „Helo, Helo, Helenko, jakus Ci sie pasie”."???
2020-01-29 20:58:29
tom lem: ... ktoś już delikatnie napisał "Gabrysiu jakoś ci sie psuje" - by nie pogrążać - furt psuje;-)
2020-01-29 21:36:05
donekT: Ponoć wszystko miało być ok 24 stycznia... // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-hejnal-zabrzmi-dopiero-24-stycznia,61793 //
2020-01-30 09:39:03
jojestelagalicyjok: Pani BGS wylewając łzy i mamiąc Cieszyniaków tęsknotą za hejnałem zapomina, że nad Jej głową -Ratuszowi nadal brakuje iglicy. Na zdjęciach oczywiście iglica jest o co zadbała miejscowa propaganda sukcesu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: