Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

9-letnia Lena radzi burmistrzyni

9-letnia Lena zaproponowała Burmistrz Cieszyna jak rozwiązać problem wandalizmu. Co ważniejsze, Gabrieli Staszkiewicz pomysł się spodobał na tyle, że zostanie zrealizowany.

 „Nazywam się Lena i mam pomysł jak rozwiązać problem wandalizmu. Morzna by postawić budki z wielka tablicą kredową. Codziennie wieczorem ktoś będzie zmazywał tablice. Będę bardzo wdzięczna jeśli weźmie pani pod uwagę mój pomysł” - tak brzmi pełna treść listu młodej mieszkanki Cieszyna (pisownia oryginalna).

Pani Burmistrz postanowiła zaprosić do siebie na spotkanie dziewczynkę . - List Leny bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a zaproponowane rozwiązanie okazało się bardzo trafne. Szukamy miejsc w przestrzeni miasta, ale także w instytucjach miejskich i placówkach oświatowych, by pomysł został zrealizowany– mówi Burmistrz Miasta Cieszyna - Zachęcam dzieci i młodzież do kontaktu. Jeśli mają swoje przemyślenia na temat funkcjonowania miasta, pomysły na udogodnienia dla nich ważne, chętnie je poznam i w miarę możliwości wcielę w życie – dodała Staszkiewicz.

Jaką formę przyjmą zaproponowane tablice, czy będzie do fragment ściany pomalowany farbą kredową, czy tablica wyłożona odpowiednią tapetą, jeszcze nie wiadomo. - Na pewno podczas instalacji, symbolicznego oddania, dokona Lena – informuje Katarzyna Koczwara, rzecznik prasowy cieszyńskiego urzędu miejskiego.

(red./mat.pras.)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-29 18:51:07
dudzix: Jak można napisać że rozwiązanie okazało się trafne skoro nie zostało wprowadzone?
2020-01-29 18:55:17
donekT: Super! Tylko co z pozostałymi społecznościami? Przestrzeń miejską, rozumianą jako żywy organizm nie zamieszkują tylko społeczności dzieci i młodzieży. Propozycja Pani Burmistry powinna być kierowana do wszystkich. PS Jak można zauważyć, jak sądzę, w celach autopromocji i OCIEPLENIA wizerunku po licznych BLAMAŻACH, niektórzy skłaniają się również do posługiwania dziećmi. Miejmy nadzieję, iż Lena jest tego świadoma i w żaden sposób nie poczuła się potraktowana instrumentalnie.
2020-01-29 18:59:01
tom lem: Wygląda na to, że pod ramieniem cieszyńskiej gosposi wyrasta zamiast Gretki - Lenka , specjalistka od wandalizmu, tylko czy nowe pomysły będa zgodne z dopiero co uchwaloną uchwałą krajobrazową;-) sama burmistrz przecież wie najlepiej.
2020-01-29 19:14:36
donekT: ... Przeca możemy się domyślić, że komuś głównie może chodzić o promocję i ocieplenie wizerunku, zwłaszcza po ostatniej serii BLAMAŻY. Dzieci do tego nadają się najlepiej:)
2020-01-29 19:40:01
lepyck: Widzicie nawet 9 letnia dziewczynka wie wiecej jak burmistrz.
2020-01-29 19:42:15
M53: Nie doceniacie dzieci. Myślę, że to naprawdę pomysł Lenki. Tylko, że wandalizm nie sprowadza się tylko do bazgrania na ścianach i w ogóle do bazgrania. Poustawia się tablice lub przystosuje ścianę, a wandal przyjdzie i przejedzie sprayem. No i po ptokach. A potem pójdzie dalej i przeleci sprayem ławki, przystanki, drzwi, okna i wszystko jak leci. Wandalizm to także niszczenie, łamanie, rozbijanie tego, co pod ręka. Ja w tym pomyśle w ogóle nie widzę "walki z wandalizmem". To jest propozycja udostępnienia dzieciom kawałka przestrzeni do swobodnej twórczości. I techniczna sprawa- kto to będzie mył wieczorami?
2020-01-29 19:58:39
b.w.: donekT - jakby gosposia usiadła na koksowniku - dopiero to by było ocieplenie wizerunku :)
2020-01-29 20:39:00
piki1969: to juz jest tak durne ze nie wiadomo co o tym myslec
2020-01-29 20:42:02
donekT: Dokładnie M53, teraz czekamy na pomysł Lenki WYGASIĆ samorealizującą się ekipę spod cieszyńskiego Floriana.
2020-01-29 20:53:01
tom lem: ... raczej chodzi o docenienie dzieciaków niż odwrotnie. Średnia wieku od zeszłorocznego pomysłu z lustrami w przestrzeni publicznej, która obniżyła się o około siedem lat, może być dowodem na kolejną "inspirację", by nie mówić o plagiacie publicznej aktywności. Mam jednak wątpliwości, o kogo aktywność w tym wypadku chodzi, na tak wygórowanym poziomie;-)
2020-01-29 21:52:43
artxxx: Może Lenka zajmie się rozwiązaniem problemu walających psich g..wien. Rzygać się chce poruszając się po mieście. Z tego powodu, już z tej wątpliwej przyjemności zrezygnowałem. Nawet pod takim Lidlem itp. ekstrementów psich nie ma. Podpowiem ... magiczne słowo PODATEK OD PSA w takiej wysokości aby zatrudnić sprzątaczy do codziennej "obsługi" psich fekali zalewających to zadupie. A jak kogoś nie stać na zapłacenie podatku to piesek do eutanazji. Człowieka można poddać eutanazji to z psem chyba nie będzie problemu. Chyba, że mamy jakieś inne odwrócone wartości?
2020-01-30 09:57:15
jojestelagalicyjok: Lenko jesteś wielka. Masz 9 lat i ogromne pokłady pomysłów. Częściej zgłaszaj swoje pomysły do Ratusza, na pewno coś się uda. Brawo. Lenka nie ukończyła jeszcze żadnych studiów a przeskoczyła pomysłowością tych co skończyli studia + podyplomowe najczęściej na uczelniach o nazwach pisanych w języku angielskim.
2020-01-30 13:01:46
Wiederholec: Znając "radosną twórczość" naszego społeczeństwa to na tablicy znajdziemy również wulgarne słowa i rysunki a i pewnie trafi się jeszcze hejt i obrażanie innych.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: