Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: młodzież bez telefonów komórkowych

Wczoraj (20.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie rozpoczął się "Tydzień bez telefonów komórkowych". Dyrekcja placówki zachęca uczniów do odstawienia smartfonów i poświęcenia czasu na gry planszowe, sport i nawiązywanie relacji z rówieśnikami w niewirtualnej rzeczywistości.

Co ważne, szkoła chce namówić najmłodszych do nieużywania telefonów także po szkole. Ponadto, placówka sprawdza codziennie, ilu uczniów zostawiło telefon w domu. - Mamy nadzieję, że ten procent będzie coraz większy - mówi nam Dariusz Niemiec, dyrektor SP1.

Jakie są reakcje uczniów? - Akcję prowadzimy drugi dzień, niektóre dzieciaki się cieszą. Słyszałem komentarze, że mogą nareszcie ze sobą porozmawiać. Inaczej spędzają czas na przerwie. Mamy pomysł, aby od nowego roku szkolnego na przerwie udostępniać salę gimnastyczną, aby dzieci mogły pograć w koszykówkę czy poskakać na skakance - zaznacza dyrektor.

Jak się okazuje, rodzice najmłodszych podchodzą do pomysłu dyrekcji optymistycznie. - Wyszli z inicjatywą, aby wprowadzić całkowity zakaz używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Do tego przymierzamy się od nowego roku szkolnego, stosowny zapis w statucie szkoły będzie wprowadzony - kończy Dariusz Niemiec.

A Wy? Ile jesteście w stanie wytrzymać bez telefonu? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-21 15:47:05
elkat: Nic nadzwyczajnego! W SP3 cały czas jest zakaz używania telefonów przez uczniów. W SP1 podobno też tak było za poprzedniej dyrekcji.
2019-05-22 10:32:59
lukasz84: Jak dla mnie... w szkole powinien być całkowity zakaz używania telefonów
2019-05-22 15:19:52
bronek91: Dokładnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: