Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brąz wywalczony za granicą

Kierunek na Hradec Kralove obrali młodzi cieszyńscy laskarze i, jak się później okazało, ich wybór okazał się strzałem w "10". W kategorii do lat 12, zawodnicy KS Cieszyn wywalczyli trzecie miejsce.

Cieszyńscy laskarze, w dwóch kategoriach wiekowych - do lat 10 oraz 12, wzięli udział w międzynarodowym tunieju, który odbył się w Hradcu Kralove. Łącznie do zawodów, organizowanych przez tamtejszy klub - Slavię, przystąpiło 37 zespołów z 7 państw.

Nasi zawodnicy na inaugurację zmagań musieli uznać wyższość ich rówieśników z Olomouca. Ale już w drugim spotkaniu zremisowali z tarnogórską Ósemką. Sobota miała identyczny przebieg, co piątkowy. Zawodnicy KS Cieszyn przegrali z chorwackim Zagrzebiem, ale z Orlętami Sosnowiec podzielili się punktami. Najlepiej poszło im w ostatnim dniu, kiedy poradzili sobie zarówno z HC Jicin, jak i z zespołem gospodarzy, co pozwoliło im zakończyć turniej na czwartym miejscu.

Lepiej poszło im starszym kolegom, którzy zmagania rozpoczęli od wygranej nad stołeczną drużyną, ale w drugim meczu przegrali z gospodarzami. Następne dwa spotkania zakończyli zwycięstwami - z HK Tresnjevka Zagreb (w ostatnim meczu grupowym) oraz Jicinem (już w fazie pucharowej). W półfinałowym starciu padła tylko jedna bramka, ale na korzyść słowackiego klubu, Senkvice. Jednak cieszyńscy laskarze sprawili sobie radość w meczu o brąz, pokonując wiedeńską drużynę.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: