Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Mistrzostwa Świata w jeździe figurowej na rolkach

Już w najbliższy piątek ( 17.09) rozpoczną się w Cieszynie 10. Otwarte Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach. To nowe wydarzenie na mapie sportowej nie tylko Śląska, ale i Polski, przyciągnie do Cieszyna 300 zawodników.

10. Otwarte Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach w Cieszynie rozpoczną się w piątek, a zakończą w niedzielę (17 – 19. 09. 2021). To sportowe wydarzenie będzie miało miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków.

WIFSA to Światowe Stowarzyszenie Jazdy Figurowej na Rolkach z siedzibą w Paryżu we Francji. Członkami Stowarzyszenia są kluby sportowe z 19 krajów /m.in. z Belgii, Kanady, USA, Francji, Indii, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwecji, Rosji, Polski/.

Łyżwiarstwo figurowe na rolkach jest stosunkowo młodą, ale bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportową w Polsce i na świecie. Wszystkie elementy sportowe wykonywane przez zawodników pochodzą z łyżwiarstwa figurowego / skoki, piruety, podnoszenia, kroki, sekwencje choreograficzne itp. /.

Program sportowy obejmować będzie konkurencje solistek, solistów, par tanecznych, par sportowych, solo dance i synchron / zespoły 8-12 osób /. W zawodach ma wystartować ok. 300 zawodników.

W piątek /17.09. / rywalizacja przebiegać będzie w godzinach 8.00 – 17.30, 

w sobotę / 18.09. / w godz. 10.00 – 17.30, zaś w niedzielę / 19.09. / w godz. 10.00 - 16.30 .

Na zakończenie Mistrzostw w niedzielę ok. godz. 17.30 odbędzie się Gala Pokazowa. Imprezie towarzyszyć będzie strefa kibica zlokalizowana na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową do której zaprasza  Browar Zamkowy Cieszyn . Organizatorzy imprezy  życzą wszystkim kibicom wielu sportowych wrażeń. Wstęp na Mistrzostwa wolny.

 

MSZ/mat.pras. 

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: