Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: mieszkańcy Wiślańskiej mogą liczyć na oświetlenie

Chociaż spora część Cieszyna jest oświetlona, wciąż są miejsca, gdzie przydałyby się dodatkowe latarnie. O zamontowanie dodatkowego oświetlenia do władz Cieszyna zwrócili się mieszkańcy ulicy Wiślańskiej.

Zdaniem mieszkańców, ulica Wiślańska, a w szczególności zaś rejon numeru 21, jest zbyt słabo oświetlony. W związku z tym, mieszkający przy tej ulicy ludzie zdecydowałi się na napisanie petycji do władz miasta, w której proszą o interwencję w sprawie oświetlenia — Proszę o interwencję w sprawie braku oświetlenia przy ulicy Wiślańskiej 21 w Cieszynie. Sprawę rozwiązałoby zainstalowanie jednego punktu oświetleniowego. Było włamanie do auta na parkingu na ul. Wiślańskiej 21 w Cieszynie w nocy z dnia 8.10.2019, była interwencja policji, sprawcy zostali schwytani. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o zainteresowanie niniejszą sprawą – wyjaśniają autorzy pisma podpisujący się pod petycją.

Działąnia przyniosły pozytywny rezultat. Zgłoszony problem został zweryfikowany i podjęto odpowiednie kroki – uprzejmie informuję, że Zakład Budynków Miejskich sp. Z.o.o. zamontował dwie lampy, które oświetlają tereny przyległe do budynku przy bliżej wymienionej ulicy – wyjaśnia wiceburmistrz Cieszyna Przemysław Major, w odpowiedzi na petycję. Co więcej, okazuje się, że w ramach realizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie zadania związanego z wykonaniem projektu budowlanego przebudowy skrzyżowania Bielska-Wiślańska w 2020 roku, planowane jest zaprojektowanie oświetlenia w rejonie skrzyżowania oraz na ulicy Wiślańskiej aż do ulicy Kępnej.

Z kolei wykonanie oświetlenia od ulicy Kępnej do Harcerskiej wymaga opracowania dokumentacji projektowej, szacuje się, że inwestycja to 12 tysięcy złotych - Realizacja zadania jest uzależniona od wprowadzenia przez Radę Miasta Cieszyna do budżetu miasta nowego zadania inwestycyjnego – wyjaśnia Przemysłąw Major. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-18 04:35:40
krzysztofmn: cieszynioki mogą liczyć na dodatkowe latarnie - natomiast wszyscy mamy jak w banku n a j d r o ż s z y w Europie prąd, z n a j d r o ż s z e g o na świecie węgla - podziękowania kierować do kierownictwa Partii na Nowogrodzką i do szefów związkowej mafii przy kopalniach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: