Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn ma swoją kartkę

Kartka Hanny Łusiak, uczęszczającej do Przedszkola nr 7 została oficjalną kartką wielkanocną Cieszyna. Rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Miasto Cieszyn.

Przed Wielkanocą  gminy i instytucje kultury organizują wiele różnych konkursów i imprez tematycznych, np. MCK Integrator wspólnie z OX.PL Konkurs „Popisz się… pisanką” na najciekawsza pisankę (Głosowanie ), w Zebrzydowicach 2 kwietnia 2022r. w Sali Widowiskowej Zamku odbędzie się Regionalny Konkurs Potraw i Wypieków na Zapusty i Wielkanoc „Dorty, kołocze, krepliki i insze placki”(Czytaj: TUTAJ), zaś w Cieszynie rozstrzygnięto już konkurs na „Oficjalną Kartkę Wielkanocną Cieszyna”

 Konkurs już na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń Cieszyna, a do grona jego uczestników dołączają coraz młodsi mieszkańcy. W tym roku w konkursie udział wzięli nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale również przedszkolaki.

– Każdego roku wybór tej jednej jedynej kartki, która zyska miano „Oficjalnej kartki Wielkanocnej Cieszyna”, a także prac, które zostaną wyróżnione, staje się dla nas nie lada wyzwaniem. Pomysłowość młodych twórców nie zna granic, a dziecięca wyobraźnia ograniczeń – podkreśla Łukasz Kazimierowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta. – Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Mamy nadzieję, że był to dla Was naprawdę miły czas i bawiliście się dobrze. My, podczas wybierania Waszych prac, mieliśmy mnóstwo frajdy.

Zwycięska praca należy do Hanny Łusiak, uczęszczającej do Przedszkola nr 7. 

– Rzeczywiście wybór do łatwych nie należał – przyznaje Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrza – ostatecznie nasze serca skradła praca, która najciekawiej przedstawia własną wizję, tradycje Świąt Wielkanocnych, ich związek z Cieszynem, ale także z obecnymi nastrojami. Wyróżniona praca zostanie wydrukowana w formie kartki świątecznej i trafi do zaprzyjaźnionych instytucji.

W tym roku przyznano również pięć wyróżnień w kategorii „przedszkola” i pięć wyróżnień w kategorii „szkoły podstawowe”.

 

Wyróżnieni:

Milena Heller, Przedszkole nr 1

Anastazja Sobel, Przedszkole nr 9

Magdalena Studnicka, Przedszkole nr 9

Antonina Błanik, Przedszkole nr 9

Maja Sobel, Przedszkole nr 18

Hubert Dobija, Szkoła Podstawowa nr 2

Amelia Niedźwiecka, Szkoła Podstawowa nr 2

Ewa Pelczar, Szkoła Podstawowa nr 2

Antoni Majchrowski, Szkoła Podstawowa nr 5

Karolina Sztuka, Szkoła Podstawowa nr 7

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: