Cieszyn ma już turystyczne znaczki

Znaczki turystyczne za naszą południową granicą są bardzo popularną pamiątką z turystycznych wypraw. A że granicy nie ma, a miłośnicy lokalnej turystyki wędrują po szlakach górskich i miejskich po obu stronach Olzy, turystom z lewego jej brzegu zawsze na prawym brakowało możliwości zakupienia pamiątkowych turystycznych znaczków. Zmieniło się to przynajmniej w Cieszynie, gdzie od niedawna można kupić je w Informacji Turystycznej Pod Ratuszem.

- Wśród zagranicznych turystów odwiedzających nasze piękne miasto i Cieszyńskie Centrum Informacji jest oczywiście najwięcej Czechów. A z różnorodnych pytań jednym z najczęściej powtarzanych było i jest czy są turisticke znamki. Chcąc wyjść naprzeciw naszym sąsiadom i wszystkim innym turystom pracownicy CCI – Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA” spowodowali, że są już u nas Znaczki Turystyczne, uwidaczniające największe i najbardziej charakterystyczne nasze zabytkowe obiekty, czyli Rotundę Świętego Mikołaja z Wieżą Piastowską, Studnię Trzech Braci i Ratusz – mówi pracująca w Informacji Turystycznej Henryka Jałowiec wyjaśniając, że pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie zrodził się właśnie w Czechach i najbardziej jest tam rozpowszechniony, ale w niedługim czasie zagościł też w wielu krajach Europy i również w Polsce.

- Znaczek Turystyczny wyznacza miejsce, do którego dotarł turysta, a są to zamki, miasta, szczyty górskie, jaskinie, biegi rzek, zabytki techniki i wiele, wiele innych. Jest on też zachętą do zwiedzania tych miejsc, a jednocześnie wyjątkową pamiątką. Bardzo trafnie i interesująco zostało nasze miasto i znaczki opisane na stronie www.znaczki-turystyczne.pl. Z tej strony dowiemy się też o całej procedurze zamawiania i powstawania znaczków. Każdy znaczek ma nadany swój numer i wszędzie w dostępnych punktach sprzedaży jednakową cenę 7zł – informuje Henryka Jałowiec.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją