Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - kwiaty zamiast śmieci

„Kwiaty zamiast śmieci”- pod taką nazwą odbyły się na rynku w Cieszynie zajęcia edukacyjne w których udział wzięła młodzież szkolna. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Ekologiczna Arka.

6 kwietnia na rynku w Cieszynie stanął niecodzienny pojazd. Wewnątrz pojazdu w tzw. zielonym kontenerze organizatorzy przeprowadzili inną od wszystkich - edukację ekologiczną. Uczestnicy mogli zapoznać się z filmem, który przybliżał ideę segregacji śmieci. - Nasz piękny, zielony kontener pomaga nam przybliżać młodzieży problem gospodarki odpadami. Z myślą o uczniach przygotowaliśmy do obejrzenia wiele ekspozycji oraz zajęć, gier i wystaw – wyjaśnia Zofia Lekki koordynator akcji.

„Kwiaty zamiast śmieci” celem akcji jest edukacja społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami oraz promocja recyclingu jako niezwykle ważnego czynnika w procesie ograniczania ilości składowanych odpadów. - W ramach programu planujemy przeprowadzenie na terenie Polski i Czech szeregu autorskich i innowacyjnych działań. Najbardziej spektakularną akcją będzie prezentacja zielonego kontenera zasilanego energią słoneczną. Pokazujemy w nim wystawę i prezentację multimedialną, a także prowadzimy warsztaty o tym jak segregować odpady i dlaczego warto to robić – wyjaśnia koordynator akcji.

Na cieszyńskim rynku pojawiły się gry interaktywne, oraz plansze tematyczne. Było kolorowo, gwarno, a co najważniejsze atrakcji nie brakowało. - Puzzle ekologiczne to wspaniała zabawa, przy okazji możemy się również dowiedzieć czegoś nowego – mówi uczestniczka akcji - Spodobały mi się również warsztaty plastyczne, ale najfajniejsza była gra, w której stawaliśmy się pionkami i odpowiadając na pytanie podróżowaliśmy po planszy. Oczywiście wszystkie pytania dotyczyły ekologii.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: