Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn kocha kino

- Cieszyn, można powiedzieć, jest wychowany na kinie. Odbywa się tu (bądź odbywało) wiele imprez filmowych, takich jak np. Kino na Granicy, Era Nowe Horyzonty, czy oczywiście nasz Przegląd Czas Kina. Film jest formą sztuki najbardziej powszechną i dostępną szerokiemu gronu odbiorców, dlatego też znajduje tak wielu miłośników – mówi nam Joanna Gańczarczyk w podsumowaniu przeglądu Czas Kina.

Łukasz Grzesiczak: Przez trzy ostatnie dni Cieszyn znów żył kinem. Warto było?

Joanna Gańczarczyk: Zdecydowanie warto. Frekwencja na naszym Przeglądzie pokazała, że kino dla studentów i mieszkańców Cieszyna jest niezwykle ważne. Uczestnicy tłumnie przybywali na wszystkie wydarzenia Czasu Kina.

Które wydarzenie przeglądu - według Pani - zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Nie mówiąc już o głównych projekcjach filmowych przeglądu, które bez wątpienia zasługują na wyróżnienie, zwróciłabym uwagę na pokaz etiud studentów Wydziała Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż uczestnicy Przeglądu mieli okazję zetknąć się z filmami, które nie są powszechnie dostępne, a z pewnością są wartościowe. Przedstawiają nam również nowych, młodych twórców filmowych, którzy w przyszłości będą kształtować kulturę filmową w Polsce, których filmy, być może, w następnych latach zobaczymy podczas głównych projekcji Czasu Kina.

Pierwsze pomysły na modyfikację przyszłorocznej edycji? Może warto rozbudować część poświęconą studenckim etiudom?

Myślę, że może to być dobry pomysł, gdyż w tegorocznej edycji pokazy filmów studenckich, zarówno wśród studentów Cieszyna, jak i Wydziału Radia i Telewizji, cieszyły się ogromną popularnością.

Dlaczego Cieszyn kocha kino?

Cieszyn, można powiedzieć, jest wychowany na kinie. Odbywa się tu (bądź odbywało) wiele imprez filmowych, takich jak np. Kino na Granicy, Era Nowe Horyzonty, czy oczywiście nasz Przegląd Czas Kina. Film jest formą sztuki najbardziej powszechną i dostępną szerokiemu gronu odbiorców, dlatego też znajduje tak wielu miłośników.

Rozmawiał Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: