Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Kierownicy na 5 lat?

Kierownicy cieszyńskich jednostek kultury i sportu będą wybierani na pięć lat? To możliwe. Taka Interpelacja trafiła na ręce Burmistrza Cieszyna. Złożyli ją radni PO.

„Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, realizując swoje przedwyborcze deklaracje, prosi Pana Burmistrza Miasta Cieszyna o rozważenie możliwości i spowodowanie zmiany umów o pracę z kierownikami jednostek miejskich o profilu kulturalnym i sportowym (Teatr, Dom Narodowy, MOSiR, Zamek Cieszyn), wprowadzając zasadę ich kadencyjności (na okres pięciu lat) oraz powoływania ich na podstawie konkursów projektów na funkcjonowanie danej jednostki” - piszą radni PO w Interpelacji do burmistrza Mieczysława Szczurka, a złożonej na ręce Bolesława Zemły, Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pod dokumentem podpisał się Adam Wójtowicz, Przewodniczący Klubu Radnych PO.

„Klub Platformy Obywatelskiej kierując się zasadą transparentności wyboru i potrzebą zwiększenia dynamiki i efektywności w/w jednostek, wyraża swe przekonanie, że niniejsza inicjatywa spotka się z przychylnością i akceptacją Pana Burmistrza oraz poparciem mieszkańców Cieszyna” - czytamy w Interpelacji.

Cieszyński klub radnych PO liczy pięciu członków. Z tego ugrupowania wywodzi się także wiceburmistrz Adam Swakoń.


(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: