Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Jazda figurowa na rolkach

To będzie prawdziwa uczta dla fanów jazdy na rolkach. Rozpoczynają się „10. Otwarte Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach”. Organizatorzy zapraszają do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie. Sportowych emocji na najwyższym poziomie nie zabraknie do niedzieli (19.09).

Niewątpliwie nowym wydarzeniem na mapie sportowej nie tylko Śląska, ale i Polski będą organizowane w Cieszynie w dniach 17-19.09.2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków „10. Otwarte Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach”.

WIFSA to Światowe Stowarzyszenie Jazdy Figurowej na Rolkach z siedzibą w Paryżu we Francji. Członkami Stowarzyszenia są kluby sportowe z 19 krajów m.in. z Belgii, Kanady, USA, Francji, Indii, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwecji, Rosji, Polski. Łyżwiarstwo figurowe na rolkach jest stosunkowo młodą, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscypliną sportową w Polsce i na świecie. Wszystkie elementy sportowe wykonywane przez zawodników pochodzą z łyżwiarstwa figurowego (skoki, piruety, podnoszenia, kroki, sekwencje choreograficzne itp).

Program sportowy obejmować będzie konkurencje solistek, solistów, par tanecznych, par sportowych, solo dance i synchron (zespoły 8-12 osób).

W zawodach ma wystartować ok. 300 zawodników.

W piątek (17.09) rywalizacja przebiegać będzie w godzinach 8.00 – 17.30, w sobotę (18.09) w godz. 10.00 – 17.30, zaś w niedzielę (19.09) w godz. 10.00 - 16.30.

Na zakończenie Mistrzostw w niedzielę ok. godz. 17.30 odbędzie się Gala Pokazowa.

Imprezie, przez cały okres jej trwania, towarzyszyć będzie strefa kibica zlokalizowana na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową do której zaprasza Browar Zamkowy Cieszyn.

Organizatorzy imprezy życzą wszystkim kibicom wielu sportowych wrażeń.

Wstęp na Mistrzostwa wolny.

 

Dostępny będzie również live streaming tutaj - https://www.wo2021poland.com

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: