Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn i Szczyrk połączone

W ciągu najbliższych dwóch tygodni uruchomione zostanie połączenie Cieszyn-Ustroń-Wisła-Szczyrk. Transport będzie realizował prywatny przewoźnik.

Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku wyjaśnił, że celem jest połączenie Szczyrku ze Śląskiem Cieszyńskim. Zaplanowano trzy kursy w ciągu dnia. – Wiele osób chce się dostać ze Szczyrku do Czeskiego Cieszyna, a nie ma żadnego połączenia autobusowego. Ludzie będą mogli pojechać rano np.: do Cieszyna i wrócić po południuwyjaśnił Antoni Byrdy.

To także korzystne rozwiązanie dla mieszkańców Ustronia, Cieszyna i Wisły, którzy zaplanują sobie wyjazd do Szczyrku. Burmistrz dodał, że uruchamiając w ubiegłym roku centrum przesiadkowe „Skalite”, miasto zaplanowało otwarcie się na różne trasy. – Od czegoś trzeba zacząć. Będziemy jeszcze prowadzić rozmowy, aby były połączenia z Żywiecczyzną – dodał.

Szczyrk, dzięki Komunikacji Beskidzkiej jest bardzo dobrze skomunikowany z Bielskiem-Białą. Jednak dojazd do Bielska-Białej, a następnie przesiadka na autobusy w kierunku Śląska Cieszyńskiego, zajmują zbyt dużo czasu.

(ach) 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-18 11:14:28
mako: Bardzo cenna inicjatywa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: