Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: dyskusja o udzieleniu wsparcia na zakup urządzenia PCR

Informowaliśmy o złożeniu zamówienia przez Starostę Cieszyńskiego na urządzenie PCPR, które służy do szybkiej diagnozy potencjalnie zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Niestety urządzenie nie dotarło, jednak wsparcie finansowe przy zakupie aparatury zadeklarowało m.in. Miasto Cieszyn. Cieszyńscy radni podczas dzisiejszej "e-sesji" dyskutowali nad zasadnością udzielenia wsparcia.

Uchwała Rady Miejskiej w Cieszynie, dotycząca udzielenia wsparcia finansowego w wysokości 100.000 na zakup aparatu PCR dla szpitala Śląskiego, została poddana pod głosowanie podczas dzisiejszej e-sesji Rady Miejskiej Cieszyna. Jak podkreślała burmistrz – Gabriela Staszkiewicz, na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie znajduje się oddział zakaźny a pacjenci z koronawirusem lub z podejrzeniem koronawirusa są przyjmowani. Udzielenie tej pomocy powiatowi jest zasadne, ponieważ zakup urządzenia diagnostycznego jest korzystny dla wszystkich, gdyż testy są bardzo ważne.

W tej sprawie postanowił zabrać głos radny Rafał Foltyn, który poddał pod wątpliwość, czy akurat takie zagospodarowanie środków będzie najkorzystniejsze – 100.000 złotych zostałoby przekazane w dobrej sprawie, problemy z zakupem urządzenia nie są winą pana starosty (…) jednak mieszkańcy miasta do tej pory nie dostali żadnych bezpłatnych masek. Może te pieniądze lepiej przeznaczyć na maseczki dla mieszkańców? – powiedział radny. Na ten zarzut postanowił odpowiedzieć radny Czesław Banot – Bezpłatne maseczki były rozdawane przez Zamek Cieszyn i Straż Miejską w Cieszynie. Jeżeli ktoś potrzebował, mógł ustalić, gdzie bezpłatną maskę otrzyma – zaznaczył. Fakt, że Miasto Cieszyn nie zapomniało w tej kwestii o mieszkańcach, potwierdził również zastępca burmistrza Krzysztof Kasztura, który uzupełnił, że maseczki są przygotowywane również w Zakładzie Karnym w Cieszynie, skąd trafiają w miejsca, gdzie są potrzebne.

Po zakończeniu dyskusji radni przeszli do głosowania. Na 21 głosujących 20 osób opowiedziało się za udzieleniem pomocy dla powiatu, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała została przyjęta.

O problemie z zakupem aparatu pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-22 15:25:00
tom lem: ...całe szczęście, cieszyńscy radni uratowali d^pe staroście, gdyby nie ta hojność, starosta musiałby wypłacić z własnej pensji 400 tyś PLN ;-)) oczywiście gosposi też należą się słowa uznania za pośpieszenie z pomocą. Wreszcie można załatwić po Bożemu, urządzenie którego jest pilna potrzeba w szpitalu.
2020-04-22 15:42:00
krzysztof.nn: nie wiem, czemu red. ox nie zamieszcza informacji o partyjnej przynależności osób o których pisze - na pewno warto wszystkim uświadomić, że radny Foltyn to PiS, i od razu jego wniosek o maseczki zamiast urządzenia do testów staje się zrozumiały
2020-04-23 09:35:14
Wiederholec: Dlaczego nie udało kupić się aparatu do testów? Ponieważ firma, która miała dostarczyć aparat do Cieszyna jest filią zagranicznej firmy i pewnie takie aparaty zostają w kraju jej pochodzenia.
2020-04-23 10:43:34
tom lem: DOBRE!!! "Jeżeli ktoś potrzebował, mógł ustalić, gdzie bezpłatną maskę otrzyma .." jak widać , wieloletni radny ustalił i otrzymał bezpłatną maseczkę. Zastanawia tylko, czy o taką informację trzeba zabiegać (ustalać), czy należy się mieszkańcom jak psu buda ?
2020-04-23 17:18:47
krzysztof.nn: no takim jak ty szczekaczom należy się na sto procent buda
2020-04-23 22:42:25
doler: Drogi Panie Rafale...klub do ktorego Pan należy czyli Pis-ingu dal pokaz pieknej propagandy i nedznego dzialania. Czemu pisingu...bo olewacie obywateli cieplym moczem.... Wazne jest utrzymanie sie przy korycie za wszelką cenne. I Pana dzialanie to potwierdza...nie dac nie kupować olac obywateli...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: