Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: dotacje na rozwiązania eko

Od 1 października do 15 listopada cieszyński magistrat czeka na wnioski tych, którzy planują realizację proekologicznych rozwiązań w domach w 2022 roku.

 – Przeprowadzony zostanie nabór wniosków o udzielenie z budżetu Gminy Cieszyn dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, planowanych do realizacji w 2022 r., a polegających na ograniczeniu niskiej emisji, uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej czy zwiększeniu retencji wód opadowych na terenie miasta poprzez realizację systemów do gromadzenia wód opadowych i ograniczania ich odpływu w miejscu powstawania – wyjaśnia Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

O dotacje mogą się ubiegać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych (w tym osoby fizyczne), które są posiadaczami mieszkalnych budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych lub lokali mieszkalnych położonych w granicach administracyjnych gminy Cieszyn.

Stosowne formularze wniosków dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej miasta.

Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-13 10:18:52
Władek na skuterze: Tak tak bierzcie dotacje a ceny gazu w gore ,lepiej juz wole miec stary piec niż nowy a w domu zimno
2021-09-13 15:38:38
edn: @Władek ja to rozumiem a z drugiej strony sąsiad grzeje sobie wodę odpadami z działalności większą część dnia. Z komina na przemian roznosi się zapach drzewa i palonej butelki, i tak całe lato. Ja to wdycham, dzieci na boisku wdychają. Gmina miała go odwiedzić ale albo nie odwiedzili albo nie poskutkowało. Jak już palimy to nie trujmy się nawzajem. A jak ktoś pali śmieciami to trzeba zgłaszać bo jeden telefon nic nie wskóra.
2021-09-13 17:44:52
Władek na skuterze: Nigdy nie doniose na kogokolwiek czym pali,bo nie pali byle czym bo lubi , a dlatego ze opal i energia jest za droga a ja sam przez komin przepuszcze wszytsko zeby tylko nie odczuć podwyzki a i zeby kolejny łobajtek nie zostal czlowiekiem roku z zyskami na poziomie kilku miliardow
2021-09-14 08:51:04
edn: @Władek ale w takim wypadku będziesz truł sąsiadów i trochę siebie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: