Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - czynna poradnia geriatryczna

W Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie wraz z pierwszym dniem maja swoją działalność rozpoczęła poradnia geriatryczna.

Geriatria... Nie codziennie słyszy się o tej dziedzinie medycyny chociaż jesteśmy starzejącym się społeczeństwem i niemal 17 procent Polaków to osoby po 60 roku życia. Prognozy wskazują, że w 2020 roku ten odsetek znacznie wzrośnie wskazując już liczbę 23 procent. Dlatego uważa się, że konsultacje u geriatry powinny stać się standardem.

„Płakał ojciec, że stary, płakał syn, że młody" - pisał Ignacy Krasicki tłumacząc, że każdy wiek ma swoje zalety i wady. Niestety o plusach starości mówiło się do tej pory niewiele, żeby nie powiedzieć wcale. A przecież jesień życia nie musi być smutna. Musimy jednak nauczyć się o nią dbać i sięgać po to, co dla nas

Taką możliwość mają teraz również mieszkańcy naszego powiatu. W Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie swoją działalność rozpoczęła poradnia geriatryczna. Poradnia czynna będzie w każdy wtorek, czwartek i piątek. Pacjenci przyjmowani będą na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego.  Warto zdać sobie sprawę z tego, iż bez regularnych kontroli i podjętych odpowiednio wcześnie terapii groźniejsze mogą stać się takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, Alzheimer i Parkinson...

Rejestrować należy się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego, tel.33/8520511 wew. 501-503. W poradni przyjmować będą: dr n.med. Marcin Pecold i lek. med. Ewa Sitkiewicz.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: