Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: co płynie w Bobrówce?

W czwartek (23.07) rano w Cieszynie przy Bobrówce pojawiły się 3 zastępy straży pożarnej, policja i przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wszystko za sprawą wody w rzece, która zabarwiła się na pomarańczowo-czerwony kolor.

O sprawie jako pierwsi poinformowali strażacy z OSP Bobrek. Na miejscu pojawiła się również PSP, policja i przedstawiciele WIOŚ. Po dokonaniu wstępnych pomiarów nie stwierdzono zagrożenia, jednak prowadzone będą dodatkowe badania. Nie udało się również ustalić, skąd pochodzi osad, który zabarwił wodę – pomarańczowo-czerwony osad został zauważony niedaleko marketu budowlanego przy ulicy Stawowej w Cieszynie, w miejscu, gdzie do Bobrówki wpada odpływ z kanalizacji deszczowej. Osad znajdował się na kamieniach w wodzie, być może jest to woda z zardzewiałych rur. Sprawdzono okoliczne studzienki, odpływy i tereny budowy. Nie stwierdzono, skąd pochodzi osad – relacjonuje st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Sprawdzono pH wody w tym miejscu, wynik to 7 (wynik typowy dla chemicznie czystej wody). Dalsze badania będzie prowadzić WIOŚ, próbki już zostały pobrane. Woda w rzece aktualnie robi się coraz bardziej klarowna, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-23 15:25:06
tom lem: ... to nie Bobrówka, to Huang He ;-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: