Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: co dalej z wieżą Play?

Kontrowersyjna konstrukcja metalowa już stoi w pobliżu wzgórza zamkowego w Cieszynie. Co ciekawe, władze nadolziańskiego grodu "nie składają broni" i deklarują dalsze działania, w które zaangażowani będą również mieszkańcy miasta.

- Gdy wbrew naszym sprzeciwom Play postawił konstrukcję, widzimy, że panorama miasta nie wygląa aż tak źle jak się obawialiśmy. Jednocześnie jednak maszt telefonii komórkowej jest widoczny z wielu miejsc w Cieszynie, co budzi głosy niezadowolenia. Dlatego poprosimy reprezentatywną grupę mieszkańców o opinię i ocenę jej rzeczywistego wpływu na walory naszego miasta - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Jak dodaje, w ciągu najbliższych 2-3 tygodni zostanie przeprowadzony sondaż telefoniczny na grupie ponad 500 mieszkańców miasta. Cieszynianie mają otrzymać możliwość swobodnego i obszernego wyrażenia swojej opinii. - Jeśli ludzie zdecydują, że maszt Play-a znacząco ingeruje w panoramę Cieszyna, to ratusz podejmie kolejne działania. Mamy przygotowanych kilka scenariuszy, ale na razie nie chcemy o nich mówić, tak by nie uprzedzać decyzji mieszkańców i turystów. Nasze decyzje ogłosimy po zapoznaniu się z wynikami badania - zaznacza Staszkiewicz.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-02 19:18:45
tom lem: To chyba kolejny fotomontaż i nie chodzi tym razem o Rotundę Mikołaja ani o Wierzę Piastowską tylko o wierzę kościoła Jezusowego;-)
2019-10-02 19:57:46
krzysztof.nn: w i e r z ą c y w PiS maja najwyraźniej kłopoty z ortografią... a co do w i e ż y, to na miły Bóg, stoi od wieków w Cieszynie p o t ę ż n y ewangelicki kościół Jezusowy, i jest n i e w i e l e miejsc w mieście skąd jego masywną konstrukcję w ogóle można d o s t r z e c - kombinacje takie, jak na zamieszczonym zdjęciu to czysta m a n i p u l a c j a
2019-10-02 20:07:22
tom lem: ... podobno wiara czyni cuda i tym razem jednostki wieżą, że Pley się wycofa.
2019-10-02 20:10:16
jurde: pic i fotomontaż co dzień koło niej przejeżdżam
2019-10-02 20:20:20
tom lem: Wygląda na to, że Szanowna Pani planuje przedstawić lokalizację Pley-owi na nowy maszt w Parku Pokoju, w tej sytuacji zasięg Pley-a ( w centrum) poprawi się z pewnością, zwłaszcza uczniom szkół średnich;-)
2019-10-02 20:23:32
ciotka matylda: Może piszę głupstwa ale jest ustawa tzw,, krajobrazowa". Czy trzeba jakiegoś specjalnego tworu zakazującego czy nakazującego budowle tego typu?
2019-10-02 20:29:24
tom lem: "Ustawa krajobrazowa w sposób rażący godzi w konstytucyjne prawo własności. Przepisy krytykowanej ustawy prowadzą do nałożenia kolejnego już ograniczenia w dysponowaniu nieruchomością przez jej właściciela czy użytkownika wieczystego (m.in. art. 64 Konstytucji RP)"
2019-10-02 21:41:13
torcin: Te żałosne 8000tys.zł. za które przekupka sprzedała mieszkańców Małej Łąki starczy na te żałosne telefony i dalsze scenariusze czy przekupka sięgnie do kieszeni podatników?
2019-10-02 22:23:42
emmer: Nie broniąc nikogo, maszt się nie podoba choć bardziej rzuca się w oczy komin z Energetyki. Najlepiej przekaźników nie montować, a każdy by chciał zasięg LTE + w każdym zakątku Cieszyna. Przekaźniki porozbierać, komórki schować do szuflady i wyciągnąć stare telefony stacjonarne. Śmieszne to wszystko bo pani burmistrz twierdziła, że negocjowała z Playem, a nie chciała zejšć z czynszu za udostępnienie komina. Pani Staszkiewicz, negocjacje wiążą się z ustępstwami z każdej ze stron, a nie tylko w jedną stronę. Jeszcze teraz ta farsa ze sondażem. Kończ waść, wstydu oszczędź.
2019-10-02 23:45:52
bohun 01: Dwa pytanka do włodarzy miasta w/s tej całej zadymy z Play-em 1. gdzie była obecna nasza dzielna pani burmistrz kiedy uchwalano PZP i warunki zabudowy, prowadzono postępowanie w/s wydania pozwolenia na budowę , a poprzedni "burmistrz" takie pozwolenie wydał, wtedy jej to nie przeszkadzało?, nie burzyło to jej poczucia estetyki? Była przecież jedną z osób decyzyjnych - z tego co kojarzę to byłą chyba przewodniczącą rady miasta i miała w tej radzie większość, a to przecież radni uchwalają takie rzeczy jak PZP i inne dot. zabudowy miasta. To również taki organ jak rada miasta kontroluje i nadzoruje pracę zarządu i burmistrza. Więc wylewanie teraz krokodylich łez jest co najmniej śmieszne. 2. Gdzie jest wojewódzki konserwator zabytków , którego poczucie estetyki i obowiązku burzą rozlokowane przy lokalach na rynku letnie ogródki, które ponoć mają za kolorowe parasole, a nie przeszkadza i nie przeszkadzało mu w postępowaniu administracyjnym dot wydania pozwolenia na budowę ulokowanie przy jednym z najstarszych zabytków budownictwa w Polsce metalowego szkaradztwa szpecącego krajobraz i degradującego cenny zabytek. Coś w tym wszystkim jest nie tak. Zamiast wdawania się w spóźnioną awanturę z PLAY-em i puszczania pary w gwizdek, włodarze tego miasta powinni zająć się bardziej pilnymi sprawami jak choćby stan ulic w tym reprezentacyjnej Głębokiej , która po przekopach wzdłuż i wszerz wygląda jak tor czołgowy na poligonie, stanem chodnika "pod laubami " gdzie każda płyta chodnikowa leży w swoją stronę i naprawdę trzeba uważać by sobie zębów nie powybijać / to chyba nawet widać z okien gabinetu pani burmistrz/, wyglądem niektórych miejsc w ścisłym centrum / polecam pani burmistrz chociażby spacer ul. Olszaka, Michejdy, Kluckiego, Wyższą Bramą, odwiedzenie parku przy ul. Regera itd/ powszechnym brudem, ptasimi odchodami i śmieciami zalegającymi na ulicach (nie wyłączając okolic ratusza) tego " turystycznego " miasta, polecałbym również dokładniejsze przyjrzenie się efektom prac remontowych prowadzonych na ulicach miasta , bo tego jak te prace są prowadzone i jaka jest ich jakość chyba nikt nie kontroluje, a przecież jest to finansowane z naszych wcale nie małych podatków.
2019-10-03 08:45:06
ktoś: W Skoczowie są na kominach ciepłowni i garbarni. Po co stawiać nowe maszty jak można wykorzystać już istniejące obiekty.
2019-10-03 09:21:31
tom lem: @ktoś: po co starać się o własne mieszkanie, lepiej mieszkać z teściami, można wykorzystać wspólną kuchnię;-)
2019-10-03 12:49:40
Halos: Po pierwsze proponuję Gosposi by już przestała ośmieszać nas jako miasto, bo w Warszawie jak zobaczyli jej list w stylu "Kochany Święty Mikołaju" to śmieją się do dziś! Tak redaguje się oficjalne pisma od Burmistrza do Zarządu Spółki? WSTYD i ŻENADA! Po drugie, niech się wytłumaczy z kłamstwa, że wieżę będzie widać tuż nad wzgórzem zamkowym np. z ul. Głębokiej, bo nic takiego nie ma miejsca, a co było jej głównym argumentem w tej "aferze". Po trzecie, wieża już stoi i stać będzie. Jest legalnie wybudowana i nikt jej nie rozmontuje. Teraz niech się Gosposia wykaże razem z Radą Miasta i uchwali Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu, który będzie chronił zabytkową cześć miasta na przyszłość. Zatem DO ROBOTY, a nie bawić się audiotele z mieszkańcami!
2019-10-03 13:33:12
altacet: Brawo Halos.Wyjąłeś mi to z ust.
2019-10-03 21:21:53
krzysztof.nn: a teraz o k o n k r e t a c h:✍ https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/technologia-5g-w-polsce-co-zyskaja-uzytkownicy/lxt4rt4 ✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: