Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O tolerancji i równości w Cieszynie

Dziś (2.10) w cieszyńskim Domu Narodowym odbył się Międzynarodowy Festiwal Kampanii Społecznych, który organizowany był przez Szkołę Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Uczestniczyły w nim także szkoły z Grecji, Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

Jako pierwsza zabrała głos Barbara Glet, dyrektor Szkoły Zarządzania i Organizacji w Cieszynie. Jak mówiła, jej szkoła aktywnie uczestniczy w różnych programach wymiany międzynarodowej młodzieży od 1994 roku. Obecna edycja festiwalu jest już drugą (zainaugurowany został przed rokiem), a w planach jest trzecia (w 2020 r.). - Realizacja tych projektów ma ogromne znaczenie w procesie edukacji. Przynosi wymierne efekty dla młodzieży, takie jak: integracja międzynarodowa, walka z uprzedzeniami i stereotypami, poznawanie nowych kultur oraz doskonalenie umiejętności językowych - zaznaczała.

Na scenę została zaproszona także Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna. - Mieliśmy okazję się widzieć już w tym tygodniu, mam nadzieję, że Cieszyn się wam podoba i miło spędzacie tu czas. Mam ogromną przyjemność uroczyście otworzyć ten festiwal - mówiła.

O kampaniach społecznych, których autorami są uczniowie szkół zrzeszonych w projekcie, mówiła jego kierowniczka Natalia Piekarek. - Młodzi europejczycy, chociaż na co dzień mówią innymi językami i wyznają różne wartości, tradycje i religię, mają wspólne problemy. Dotyka ich nienawiść, cyberprzemoc, nietolerancja, zagrożenia ekologiczne, dyskryminacja, złe nawyki żywieniowe i niezdrowy tryb życia. Jako dorośli i nauczyciele czujemy się odpowiedzialni za taką sytuację. Nie chcemy jednak biernie przyglądać się chorobie, która toczy nasze społeczeństwo.

Następnie scenę zajęły szkoły z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Polski, które w swoich wystąpieniach omawiały takie problemy jak hejt w sieci, niezdrowy tryb życia czy nietolerancja.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-03 06:40:48
krzysztof.nn: o równości: r ó w n o cztery lata temu Beata S z y d ł o jako m a r i o n e t k o w a premier PiS-owskiego rządu ogłaszała w Sejmie Polakom, że teraz "p o k o r a, p r a c a, u m i a r" - dziś widzimy, że znaczyło to bezczelną a r o g a n c j ę władzy na niespotykaną dotąd skalę, n e p o t y z m, kolesiostwo i partyjniactwo, bezwstydną c h c i w o ś ć i pazerność całej tej z a ł g a n e j ekipy
2019-10-03 06:45:26
krzysztof.nn: o t o l e r a n c j i: coraz m n i e j jej mają Polacy dla B. S z y d ł o - a to dowiadują się, że Chciwa Niewiasta 49 000 zł na 'wizażystkę' wydał i to wyraźnie bez żadnych pozytywnych efektów, a to znów, że u f u n d o w a ł a sobie z naszych p o d a t k ó w 700 m p r y w a t n e j drogi do własnego d o m u pod Brzeszczami i ma w d^pie opinię publiczną i to, że nawet s ą s i e d z i mają jej już d o s y ć - może sama Szydło stanie się bardziej tolerancyjna, bo wróble ćwierkają, że za dwa miesiące zostanie b a b c i ą, jej syn-k s i ą d z będzie t a t u s i e m, mamusią chwała Bogu już pełnoletnia 18-latka z sąsiedniej wsi
2019-10-03 06:56:47
inigo: Tradycyjne rozumienie tolerancji oznaczało cierpliwe znoszenie czegoś, co samo w sobie jest ocenianie negatywne w sensie moralnym, estetycznym etc.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: