Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Boisko dla każdego

W ramach budżetu obywatelskiego na rok 2019, zakupiono przenośne boisko do piłki nożnej ulicznej „Uliczne granie na co dzień”. Koszt 50 tys. zł. Testowy i inauguracyjny turniej można zaliczyć do udanych.

Oficjalne otwarcie przenośnego boiska do piłki nożnej ulicznej miało miejsce w Cieszynie w miniony weekend (28.09). Wydarzeniu towarzyszył I Turniej Piłki Nożnej Ulicznej o Puchar Miasta Cieszyna, został rozegrany za Halą Widowiskowo - Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W finale zagrała drużyna GramOLajf i drużyna Hostel Dębowiec (aktualnie wicemistrzowie Polski w piłce nożnej ulicznej). Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Hostel Dębowiec  (Dębowiec spod Częstochowy). Trzecie miejsce zajęła ekipa CDF Traktat Cieszyn.

Turniej był okazją do wypróbowania nowego boiska. W części oficjalnej wziął udział Wiceburmistrz Cieszyna Krzysztof Kasztura. Boisko zostało kilka tygodni temu zamontowane. Można je przewieźć w każde miejsce. Do końca sezonu będzie tutaj za halą, a później zobaczymy. Mobilne boisko to bardzo fajna inicjatywa – przyznaje Krzysztof Kasztura.

O przenośne boisko, Stowarzyszenie „Gram OLife” starało się już od dłuższego czasu. Dzięki turniejom, ludziom i różnego rodzaju działaniom (budżet obywatelski) wreszcie się udało. Mamy dobrą opinię w środowisku polskiej piłki nożnej ulicznej. Otrzymujemy propozycje organizowania mistrzostw Polski w piłkę uliczną. W Cieszynie również rośnie zainteresowanie piłką nożną uliczną i poziom. Na ostatnim ulicznym graniu reprezentacja Polski nie wyszła z grupy, bo cieszyńskie drużyny są już na takim poziomie – podkreśla Wojciech Piszczek „Gram o Life” Cieszyn.

Boisko będzie wędrowało po Cieszynie i tamtejszych osiedlach. Co ważne ma być dostępne dla każdego. Obecnie znajduje się za Halą Widowiskowo-Sportową. Zarządza nim Wydziału Sportu UM Cieszyn.  

 Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-04 08:54:29
krzysztof.nn: b o i s k o dla każdego - burdele dla p o l i t y k ó w: o co naprawdę chodzi w aferze Kuchcińskiego, kim są bracia Rysicz i co łączy ich z byłym marszałkiem Sejmu, dlaczego musiał zginać Dawid Kostecki, ilu jeszcze prócz marszałka polityków PiS znajduje się na nagraniach, które ma rosyjski wywiad?... o tym tutaj, przed wyborami warto przeczytać: ✍ https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-podkarpacka-jak-polskie-panstwo-ulozylo-sie-z-sutenerami/ll2pw28✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: