Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Bielska do remontu

W cieszyńskim Starostwie Powiatowym ruszyły przygotowania do remontu około kilometrowego odcinka ul. Bielskiej - od skrzyżowania z ul. Stawową do tymczasowego ronda i zjazdu w stronę Goleszowa. Właściwa przebudowa rozpocznie się najwcześniej za dwa lata.

Starostwo pod koniec stycznia rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej inwestycji, na łączną kwotę blisko 350 tys. zł. Wygrała go firma z Katowic, a przebudowę Bielskiej sfinansować ma po połowie powiat cieszyński oraz miasto Cieszyn.

Dobudowany dodatkowy pas ruchu, przebudowane zatoczki autobusowe, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, oba skrzyżowania - to tylko niektóre elementy planowanego przedsięwzięcia. Co ważne, nie jest przesądzone, że rondo na przecięciu ulic Bielskiej i Wiślańskiej zostanie utrzymane. - Ogłoszony przez nas przetarg mówił o koncepcjach - one mają być zatwierdzone przez powiat i miasto Cieszyn, a dopiero po ich wyborze powinien powstać projekt. Może się więc okazać, że np. z uwagi na natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu nie postawimy ronda, tylko skrzyżowanie z pasami do skrętu. Będziemy mogli jednak o tym porozmawiać za kilka miesięcy, kiedy wykonawca przedstawi swoje pomysły - mówi Mieczysław Szczurek, cieszyński starosta.

Starostwo planuje też zapytać o zdanie mieszkańców Cieszyna. O formie takich konsultacji zadecyduje jednak sytuacja epidemiologiczna. - Jeżeli nie będzie to możliwe- to myślę, że konsultacje przeprowadzimy w formie elektronicznej, poprzez zamieszczenie prezentacji opracowanej przez wykonawcę oraz rozwiązań projektowych na stronach Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie, wraz z załączeniem druku lub formularza umożliwiającego składanie zainteresowanym stronom wniosków, uwag, czy pytań, do których się ustosunkujemy. Wydaje się, że takim najlepszym momentem jest czas po wstępnym wyborze wariantów - koncepcji projektowych, kiedy tok projektowy nie będzie jeszcze za bardzo zaawansowany. Należy mieć na względzie, że uwagi złożone podczas konsultacji społecznych mogą być na tyle istotne, zasadne, że zaistnieje potrzeba dokonania zmiany wybranego wariantu na inny, niż ten, który pierwotnie nam wydawał się najbardziej adekwatny - dodaje Magdalena Suchanek-Kowalska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych.

Łączny koszt przebudowy może wynieść nawet 30 mln zł.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-04 15:04:33
Tustela: to dość szybko....bo ta prowizorka to trwa już chyba z pińć roków......
2021-02-04 15:55:24
tom lem: .. sralis mazgalis, byleby do wyborów za dwa lata;-)
2021-02-04 19:02:20
św. Patryk.: to niby-rondo kosztowało niewiele a tak naprawdę dobrze spełnia swoje funkcje - na pewno lepiej niż dwie garbate pokraki na Pastwiskach
2021-02-04 19:03:20
luki1905: A za rondem w kierunku S52? Nawierzchnia dziurawa, pofałdowana! Ma ponad 30 lat. Jak robić remont to do porządku. Cieszynie wstyd.
2021-02-04 19:03:42
św. Patryk.: ...a jak czytam o "skrzyżowaniu z pasami do skrętu" to już widzę korki jak dawniej w tym miejscu
2021-02-04 21:28:13
LOL MEN: No to START lokalni specjaliści od drogownictwa - czekamy na pomysły a nie głosy krytyki. P.S. trzymam kciuki bo remont konieczny. Brawa dla p. Dyrektor, robi kawał dobrej ROBOTY!!!
2021-02-05 09:27:36
RysiekK22: Docelowo rondo powinno być bardzo duże i "wydłużone" . Po zachodniej stronie aż do wylotów ulic bielskiej i stawowej by obie doń dochodziły. (należy rozważyć poprowadzenie bielskiej innym torem - bardziej na południe ) .Do ronda powinno przylegać centrum park&ride położone na polu za stacją benzynową które nie tylko powinno zatrzymać autkową inwazję od strony Goleszowa ale mając szybsze połączenie drogowe ( wiadukt ) ze stacją kolejową Mnisztwo oraz Banotówką obsłużyłoby komunikacyjnie tę okolicę---Dopóki nie ma piniędzy na takie inwestycje najtańszym i skutecznym sposobem na upłynnienie ruchu może być sygnalizacja z licznikami - zarówno na skrzyzowaniu bielskiej ze stawową jak i wiślańską
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: