Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn będzie miał swoją plażę

W trzeci weekend lipca stolica powiatu cieszyńskiego zmieni się w plażę. Wszystko za sprawą Plaży Open – turnieju siatkówki plażowej który zostanie rozegrany w Cieszynie.

Cieszyn obok Myślenic, Białegostoku i Kołobrzegu jest jedną ze stolic wakacyjnych zmagań w ramach Plaży Open. Ten turniej zawita do Cieszyna już po raz siódmy. - Oznacza to jedno, w centrum Cieszyna siatkówki plażowej na najwyższym poziomie, emocji sportowych oraz dobrej zabawy nie zabraknie. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla kibiców, którzy wybiorą się na to wydarzenie – informuje Danuta Rękawica, dyrektor ds. mediów.

Cieszyńska Plaża Open w tym roku rozegrana zostanie w trzech lokalizacjach. Rynek w Cieszynie – to będzie główne miejsce wydarzenia i tu znajdować się będzie pierwsze w z boisk. Dwa kolejne zlokalizowane będą na kąpielisku miejskim, natomiast czwarte stworzone zostanie w kompleksie boisk „Sport Park”.
- Obecnie trwają rejestracje do zawodów i zakończą się one w poniedziałek późnym wieczorem. Pełną listę uczestników turnieju kobiet, jak i turnieju mężczyzn, poznamy we wtorek. W piątek 16 lipca rozegrane zostaną eliminacje, natomiast dzień później wystartuje turniej główny Plaży Open w Cieszynie. Polskie i zagraniczne duety powalczą o pulę 26 000 zł (13 000 zł – turniej kobiet, 13 000 zł – turniej mężczyzn) – dodaje Danuta Rękawica.

Wiele atrakcji czeka na osoby, które wybiorą się dopingować najlepsze polskie pary. W piątek wszystkich czeka nie lada gratka. Do Cieszyna zawita Jastrzębski Węgiel, obecny mistrz Polski. - O 18:00 rozegrany zostanie mecz pokazowy Jastrzębski Węgiel vs Przedstawiciele Cieszyna. Jastrzębianie zabiorą ze sobą do Cieszyna puchar za mistrzostwo Polski oraz złoty medal, które będzie można podziwiać w trakcie turnieju – stwierdza dyrektor ds. mediów Plaży Open.

W sobotę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty siatkarskie dla dzieci. Te poprowadzi olimpijka z Rio de Janeiro, multimedalistka mistrzostw Polski, a obecnie także dyrektor sportowa Plaży Open 2021 – Monika Brzostek. Natomiast wieczorem organizatorzy Plaży Open mają propozycję dla starszych kibiców. - Na Wzgórzu Zamkowym o godzinie 20:00 odbędzie się Beach After Party. Z kolei o 21:30 wystartuje kino plenerowe. Przez cały czas trwania turnieju odbywać się będzie wiele zabaw i konkursów z nagrodami – zachęca Danuta Rękawica.
Juz w najbliższy weekend czeka nas przedsmak plażowych atrakcji będzie to Młoda Plaża Open. W sobotę, 10 lipca na Kąpielisku Miejskim swoje spotkania rozegrają kategorie wiekowe: do lat 15 i do lat 19. Finały kategorii U-19 odbędą się 17 lipca na cieszyńskim rynku w trakcie Plaży Open.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: