Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszko segreguje śmieci

Kolorowa książeczka opowiadająca losy kilku przyjaciół trafiła w ręce przedszkolaków i pierwszoklasistów w Cieszynie. To kolejna akcja uświadamiająca dzieci o tym, jak ważną rzeczą jest dbanie o środowisko.
Kilkunastostronicowa książeczka, treścią przypominająca bajkę, trafiła w ręce młodych mieszkańców Cieszyna. Wydawnictwo powstało na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Dzieciakom zapewne pomysł się spodoba, bo ilustracje w książeczce pokazują różne sceny, których akcja umiejscowiona jest w centrum Cieszyna.
 
Jest więc rynek, ulica Głęboka czy Wzgórze Zamkowe. Treść książki opowiada o przygodach małego CIeszka – mieszkańca nadolziańskiego grodu. Wertując kolejne strony bajki, dzieciaki dowiadują się jak właściwie należy segregować śmieci.
 
Przedszkola współpracują przede wszystkim z Fundacją ’Arka’ organizowane są różne konkursy wiedzy i plastyczne na temat segregacji odpadów. Burmistrz funduje nagrody, to wszystko po to, by od najmłodszych lat dzieci wdrażać w odpowiedzialne podejście do segregacji śmieci. – mówi Bogdan Ficek dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie.
 
W ramach posiadanych środków będziemy się dalej edukować dzieci w kwestii – dodaje burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek. Książeczka o przygodach Cieszka trafi do przedszkolaków i pierwszoklasistów.
 
JB
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: