Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ciekawe filmy i prelekcje w klubie filmowym w październiku

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza do Teatru Elektrycznego na projekcje wybitnych, wielokrotnie nagradzanych na festiwalach i bardzo interesujących filmów oraz na poprzedzające seans prelekcje z udziałem filmoznawców: Agnieszki Karpiel i Jakuba Dziewita. Spotkania odbywają się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Piekiełko”, który jest zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej. Regularne klubowe spotkania służą projekcji filmów o wysokich walorach artystycznych lub też takich utworów, które z różnych powodów stanowią ważne świadectwo zjawisk kulturowych, politycznych, historycznych czy społecznych.

Do końca grudnia będą organizowane aż trzy filmowe spotkania w miesiącu. Wszystko dzięki pozyskaniu przez MCK „Integrator” w Skoczowie dofinansowaniu z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, z Programu Operacyjnego pod nazwą „Upowszechnianie kultury filmowej”/ Inicjatywy Filmowe. W październiku przygotowano do wspólnego obejrzenia takie filmy jak:

7 października o godz. 19:00 będzie okazja obejrzeć polską komedię obyczajową Kingi Dębskiej „Zupa nic” z 2021 r. Film będzie poprzedzony prelekcją Agnieszki Karpiel.nMarta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędziwięcej...

Dwa tygodnie później (21.10.) również o 19:00 w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym” będzie miała miejsce emisja dramatu z 2020 r. „BERLIN ALEXANDERPLATZ”, którego reżyserem jest Burhan Qurbani.
Francis ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czeka tylko łóżko w nędznym hostelu, kiepsko płatna robota na czarno i kolejne upokorzenia. Chyba że ulegnie wszetecznemu urokowi Reinholda i wraz z nim zanurzy się w cekinowo-neonowy, spływający kokainą i szampanem berliński półświatek.

Trzecie spotkanie klubowiczów to 28 października również o 19”00 i emisja francuskiego Thrillera „LUX AETERNAM”, który premierę ogólnopolską będzie miał 22 października br. „Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki filmowej w imieniu MCK „Integrator” i DKF „Piekiełko” do skoczowskiego „Teatru Elektrycznego” przy ul. Mickiewicza 3. Bilety można zakupić za pośrednictwem systemu rezerwacji i sprzedaży biletów https://teatrelektryczny.pl/ lub w kasie kina godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem.

AK, Filmweb

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: