Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ciągłość wypłaty „500+”. Złóż wniosek do 30 kwietnia

Program „Rodzina 500+” to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde dziecko, bez dodatkowych warunków. Program ten to wsparcie dla polskich rodzin w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) przypomina na swojej stronie internetowej, że aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego „500+”, konieczne jest złożenie wniosku na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” do końca kwietnia br.

Od 2021 r. prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. „– W związku z tymi zmianami w programie „Rodzina 500+” w ubiegłym roku nie było konieczności składania nowego wniosku o świadczenie. W tym roku trzeba to zrobić. Ważna informacja dla rodziców i opiekunów jest taka, że aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia – wniosek należy złożyć do końca kwietnia. Nie warto zwlekać – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny zachęca do składania wniosków online. – Nie ma się czego obawiać, to szybka i bardzo bezpieczna droga – podkreśla minister Maląg.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można składać online (od 1 lutego br.) oraz drogą tradycyjną (od 1 kwietnia br.). Najszybsza i najbezpieczniejsza to naturalnie droga elektroniczna – wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w urzędzie lub wysłanie wniosku pocztą.

Ważne terminy dotyczące świadczenia „500+”:
- Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.
- W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.
- Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.
- Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-27 17:10:55
św. Patryk.: ten PiS-owski pomysł na kiełbasę wyborczą dla ciemnego ludu będzie się jeszcze długo wszystkim podatkową czkawką odbijał
2021-04-27 19:48:02
św. Patryk.: a tak wygląda realizacja celów jakim oficjalnie miał służyć ten 500+HUMBUG w połączeniu z pokonaniem przez PiS epidemii covid już w czerwcu 2020: "W ciągu roku ubyło prawie 150 tys. Polaków. Najgorsze dane od II wojny światowej." ------> businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/zapasc-w-demografii-w-ciagu-roku-ubylo-prawie-150-tys-polakow/ylcedg6
2021-04-27 19:57:56
św. Patryk.: z ciągłością wypłaty zaczyna natomiast mieć problem budżetówka, kasa państwa pusta, robi się ciekawie: "Zaległości w wypłatach dla żołnierzy obrony terytorialnej. WOT przyznaje, że ma problem. Do dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej wpłynęło pismo od żołnierzy jednej z kompanii, którzy informują w nim przełożonych, iż do momentu rozliczenia zaległości finansowych powstrzymują się od wykonywania zadań służbowych. Rzecznik WOT przyznaje, że wypłaty należności finansowych dla żołnierzy obrony terytorialnej są „systemową słabością” tej formacji."
2021-04-28 23:09:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Już to słyszeliśmy od Rostowskiego "Piniendzy nie ma i nie bendzie". A jednak sie znalazły. Wystarczyło nie kraść, wystarczyło nie rozpieszczać sbeckich emerytów, wystarczyło madrzej gospodarzyć. Daruj sobie te swoje fake newsy i wygibasy zawistniku z łogrodzonej!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: